Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM öğrenci isimleri değişmesin ve katılımcıları yönetme işlemlerini nereden sağlayacağınızı konu aldık.

EBA ve ZOOM uygulamasının önemi eğitimlerin uzaktan verilmesiyle başladı ve hala daha devam etmektedir. Dönemin en büyük hastalıklarından biri olan COVİD-19 hastalığına henüz daha bir aşı bulunamamış durumdadır. Yavaş yavaş yüz yüze eğitimler başlamış olsa bile ZOOM uygulaması üzerinden verilen uzaktan eğitimlere devam edilmektedir. ZOOM öğrenci isimleri değişmesin ve katılımcıları yönetme ayarlarını nasıl yapacağınıza bakacağız.

Play store ve Apple store üzerinden ücretsiz olacak şekilde indirmiş olduğunuz bu uygulama içerisinde nedenini bilmediğiniz bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunların altında yatan bir çok neden ise ZOOM uygulamasının Türkçe değil İngilizce olmasından kaynaklanmaktadır. Bizde hazırladığımız bu yazımızda uygulama içerisindeki bilgileri Türkçe olarak belirteceğiz.

ZOOM öğrenci isimleri değişmesin ve katılımcıları yönetme

ZOOM öğrenci isimleri değişmesin ve katılımcıları yönetme

ZOOM öğrenci isimleri değişmesin istiyorsanız bazı ayarları sizin kendinizin uygulama içerisinde yapmanız gerekiyor. Canlı derse başladıktan sonra öğrencilerinizin isimlerini değiştirmemesi için gelen ekranın alt kısmında bulunan ‘’Manage partipicants’’ kısmı açılacaktır. Bu yazının Türkçe anlamı ‘’Katılımcıları yönetin’’ demektedir. Buraya giriş sağladığınızda sağda bulunan alanın alt tarafında ‘’More’’ yani ‘’Daha’’ kısmına tıklayın.

More yazısının orada bulunan ok işaretini görerek ora ile beraber ‘’Allow partipicants to rename themselves’’ seçeneğinde bulunan işareti kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazının Türkçesi ise ‘’ Katılımcıların kendilerini yeniden adlandırmalarına izin verin’’ anlamına gelmektedir. Yani siz bu işareti kaldırdığınız andan itibaren artık herhangi bir problem olmayacaktır.

İşareti kaldırıyor olmanıza rağmen hala daha sorun yaşıyorsanız bu durumda yapılması gerekenlerin neler olduğunu ve hangi adımların izlenmesi gerektiğini sizlere bilgilendireceğiz. Onun için de aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

ZOOM katılımcıları yönetme

ZOOM katılımcıları yönetme ayarlarınızın nasıl sağlanacağını yukarıdaki verdiğimiz bilgilerde sizinle paylaşmış bulunmaktayız. Katılımcıların sadece isimleri değil diğer işlemlerinizi de belirtilen alandan sağlayabilirsiniz. Fakat siz bu işlemleri yaptığınız esnada problemlerle karşılaşıyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayabilirsiniz.

Bu denemelerinizi yaptığınızda yine problem devam ederse farklı bir cihazdan işlem sağlamayı deneyebilir ya da bağlantılarınızı gözden geçirebilirsiniz. ZOOM hakkında merak ettiğiniz diğer konuları bizlere yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here