Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM link gönderme ve paylaşma işlemlerinizi hangi alandan sağlayacağınızı beraber kontrol edeceğiz.

Dünya geneline yayına Korona virüsünden ötürü ülkemizde eğitimler uzaktan verilmeye devam etmektedir. Eğitimler uzaktan verilirken kısıtlamalarda sürekli olarak devam etmektedir. Toplantı uygulamaların ön olana çıktığı bu dönemde ZOOM uygulamasının daha öne çıktığını söyleyebiliriz. Programla ilgili araştırmalar devam ederken ZOOM link gönderme ve paylaşma sorununun daha sık aratıldığını söyleyebiliriz.

  • Programda link gönderimini hangi alandan sağlayacağınızı ve bunu öğrencilerinize nasıl ulaştıracağınızı adım adım paylaşacağız.
  • Sadece öğretmenler bu işlemi yapmayabilir. Aynı zamanda öğrencilerde ilgili linklerin paylaşımlarını yapabilmektedir.
  • Lakin uygulama İngilizce olduğundan dolayı bir çok kullanıcı bu işlemlerin hangi alandan işleme koyulduğunu bilmemektedir.

ZOOM link gönderme ve paylaşma

ZOOM link gönderme ve paylaşma

ZOOM link gönderme işlem aşamalarının devreye alınabilmesi için öncelikle uygulamanızın içerisine giriş sağlayın. Devamında ise canlı yayın alanına gelin. Pencere açıldığında sol üst alanda yer alan ‘’Ünlem’’ işaretine dokunun. Açılan ekranda küçük bir pencerede link olduğunu göreceksiniz. İlgili alana link göndermek istediğiniz kullanıcıların mail adresini ekleyebilirsiniz.

Şayet kişilerin mail adreslerini bilmiyorsanız eğer burada bulunan linki kopyalayıp cep telefonu üzerinden katılımcılara gönderebilirsiniz. Olmaz ise eğer PC üzerinden ‘’Whatsapp web’’ yolu ile gönderim sağlayabilirsiniz.

Programda bulunan linkin kopyalanması ile beraber isterseniz sosyal medya hesaplarından dahi linkin paylaşımını yapabiliyorsunuz. Bu tamamen size bağlı kalınan bir işlem olduğunu bilmenizde fayda bulunmaktadır. Fakat siz bu alana geldiğinizde herhangi bir link bilgilendirmesi çıkmıyor veya görünmüyor ise bu durumda sorun sizle alakalı değil uygulama ya da cihazla alakalı olabilir. Böyle durumlarda ise neler yapılması gerektiğini aşağıda sizin için hazırlamış bulunuyoruz.

ZOOM link paylaşma

ZOOM link paylaşma ayarları için belirtilen alana geldiğinizde herhangi bir link çıkmıyor ise internet bağlantınızı gözden geçirin. Wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin.

Bağlantıyla alakalı bir problem olmadığını gözlemlediyseniz eğer uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek deneme işlemi sağlayabilirsiniz. Tüm bu belirtilen işlemleri devreye almanız sonucunda işlemleriniz başarısız kalır ise sorunu bize yorumdan bildirebilirsiniz. Son olarak telefonunuza gelen bir güncelleme varsa bu güncellemeleri işleme koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz