Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayınlayacağımız bu yazımızda ZOOM kişisel toplantı kimliği nerede olduğunu ayrıntılı bir şekilde kaleme alarak anlatacağız.

Corona virüsünün ülkemizi etkisi altına alması sonrasında uzaktan eğitimler tüm hızıyla devam etmektedir. Üniversiteli öğrencilerin kullanmış olduğu ZOOM uygulamasında var olan kimlik numaranız yani ID ile hem bağlantı kurabiliyor hem de bağlantıya davet edebiliyorsunuz. Ancak siz ZOOM kişisel toplantı kimliği nerede bilmiyorsanız üzülmeyin çünkü doğru yerdesiniz.

  • Kişisel toplantı kimliğinize sahip olabilmeniz için nelerin gerekli olduğunu birlikte inceleyeceğiz.
  • Hangi alana giriş yapmanız gerektiğinizi tek tek anlatırken belirttiğimiz alana geldiğinizde kimliğinizin gelmeme nedenini de belirtmiş olacağız.
  • Şimdi hazırsanız eğer işlemleri nereden yapacağınızı inceleyelim.

ZOOM kişisel toplantı kimliği nerede

ZOOM kişisel toplanti kimliği nerede

ZOOM toplantı kimliği bilgilerinize uygulamanızın kendi içerisinden ulaşabilirsiniz. Nasıl olduğu konusunda ise;

  • Play store ya da Apple store alanından uygulamanızı telefonunuza indirin.
  • Telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamanın içerisine girebilmeniz için giriş bilgilerinizi girin.

ZOOM ID nerede ayarlarına devam ederken uygulamanızın içerisine girdiğinizde alt kısımda ‘’Meetings’’ yani ‘’Toplantılar’’ alanına giriş yapın.

  • Buraya giriş yaptığınızda üst alanda ‘’Personal meeting ıd’’ yani ‘’Kişisel toplantı kimliği’’ yazısını göreceksiniz.
  • Altında bulunan rakamlar sizin uygulamanızdaki ID bilgilerinizdir. Yani bir nevi kimliğinizdir.

ZOOM toplantı kimliği gözükmüyor

ZOOM toplantı kimliği gözükmüyor ise bu internet ile alakalı olabilir. O yüzden hemen bağlı olduğunuz internetin hızı ile ilgili kontrol sağlayın. Wifiden bağlanıyorsanız eğer modeminizin içerisine giriş yaparak kanal ayarlarınızı gözden geçirin.

Mobilden bağlıysanız da wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin. Buna rağmen yine de ID bilgilerinizi göremiyorsanız uygulamanızı telefondan kaldırıp yeniden yükleyin. Tabi bu sorun sadece telefonlarda değil bilgisayarlarda da meydana gelebilmektedir.

O yüzden bilgisayarınızdan da ilgili kontrolleri gerçekleştirin. Ninite.com adresinden indirmiş olduğunuz ZOOM uygulamanızda toplantı kimliğinize ulaşım yapamıyorsanız güncelleme var mı yok mu? Onu kontrol ettikten sonra bilgisayarınızdan uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayın.

ZOOM uygulaması hakkında merak ettiklerinizi bize bildirdiğiniz sürece ilgili konularımızı hazırlamaya devam etmekteyiz. Uygulama içerisinde takıldığınız ya da sormak istediğiniz bir husus varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here