Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınlayacağımız bu yazımızda ZOOM kendi kendine kapanıyor sorunu ile ilgili işlemlerinizin ne ile alakalı olduğuna dair bilgileri paylaşacağız.

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından birisi haline gelen ZOOM uygulaması kitlesini bir anda milyonlarca kişiye ulaştırmış durumdadır. Buna sebep olan nedenlerden birisi de COVİD-19 virüsüdür. Herkesin evinde olduğu bu dönemlerde eğitimlere verilen ara ZOOM uygulaması ile birlikte kapanmaya çalışılmaktadır. Ancak son zamanlarda ZOOM kendi kendine kapanıyor probleminin ise arttığını görmekteyiz.

  • Sizde uygulamaya giriş sağladığınızda bu problem ile karşılaşıyorsanız eğer buna dur demenin zamanı gelmiş demektir.
  • Ayarların hangi alandan sağlanacağını ve problemi çözüme nasıl kavuşturacağınızı tek tek sunacağız.

ZOOM kendi kendine kapanıyor

ZOOM kendi kendine kapanıyor

ZOOM durduruldu diye bir uyarı bilgilendirmesi karşınıza geliyor ve bu sürekli şekilde oluyorsa artık probleminizi gidermenizin zamanı gelmiş demektir. Bu tarz sorunların kendi başına belli nedenleri bulunmaktadır. Nedenlerin neler olduğunu birlikte inceleyip sorunu kökten çözüme kavuşturacağız.

ZOOM uygulamasını eğer Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanım gerçekleştiriyorsanız sürümün eksik olmasından kaynaklı problem yaşıyor olabilirsiniz. En güncel sürümü kullanabilmeniz için ise cihazınızın güncellenmesi gerekiyor. Güncelleştirmeleriniz geldiğinde bunları zamanında yapmadığınız için problem yaşıyor olabilirsiniz.

Uzaktan eğitimleri verdiğiniz esnada sürekli sizi uygulamadan atıyorsa bu durumla alakalı olarak yapmanız gereken boş alan oluşturmaktır. Cihazın hafızasının dolu olmasından ötürü de bu problem ile karılaşabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları, resimleri ya da videoları silip öyle deneme sağlayın.

Arka planda çalışan uygulamalarınız varken uygulamaya giriş yaptıysanız eğer bu da sizin sorun yaşamanıza neden olacaktır. O yüzden uygulamalarınızı kapatıp tekrar giriş yapmayı deneyin.

Android işletim sistemli bir telefon kullanımı yapıyorsanız sırasıyla; ‘’Ayarlar>Uygulamalar>ZOOM>Ön belleği sil ve verileri temizle’’ diyelim.

Tüm bu ayarları sonucunda da yine uygulama sizi atmaya devam ediyorsa telefonunuzu kapatıp yeniden giriş gerçekleştirin. Olmaz ise uygulamanızı telefonunuzdan kaldırarak deneme yapabilirsiniz. Bunun haricinde eğer bilgisayarınızdan giriş gerçekleştirmesi yapıyorsanız gelen güncelleme varsa bunları kontrol edin. Güncellemelerinizden ötürü kendi kendine kapanma durumu ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

ZOOM ile ilgili farklı bir problem yaşarsanız da bu bize yorum alanından bildirmeniz yeterlidir. Kendiliğinden kapanma sorununun çözümü için bahsedilen ayarları işleme koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here