Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM kayıt olmaya uygun değilsiniz ve kayıt olmuyor hatası ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatacağız.

ZOOM uygulamasını kullanan kitle sayısı günden güne artmaktadır. Dolayısıyla alınan hata sayılarının da çoğaldığını söyleyebiliriz. Bunların en başında da ZOOM kayıt ile ilgili sorun yaşıyorsanız doğru yerdesiniz diyebiliriz. Oluşan bu sıkıntının önüne geçilebilmesi içinde biz gerekli olan kontrolleri sizin adınıza sağlamış bulunuyoruz.

Aslında ZOOM uygulaması ücretsiz bir uygulamadır. Ve bilgisayar, tablet ve telefonlarınıza çok rahat bir şekilde indirip ardından kayıt işlemlerinizi tamamlayarak adımlarınızı bitiriyorsunuz. Play store ve Apple store üzerinden indirmiş olduğunuz uygulamada meydana gelen hatayı nasıl gidereceğinize dair tüm detayları ise aşağıda verdik.

ZOOM kayıt olmaya uygun değilsiniz ve kayıt olmuyor

ZOOM kayıt olmaya uygun değilsiniz ve kayıt olmuyor

ZOOM kayıt olmaya uygun değilsiniz diye bir hata geliyorsa Facebook üzerinden giriş yapıyor anlamına geliyordur. Dolayısıyla gmail üzerinden giriş yapmanız daha da sağlıklı olacaktır. Genelde Facebook hesabınız üzerinden de doğrudan giriş yapıyor olmanıza rağmen mail tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Böyle bir uyarı aldığınızda tarayıcınızın sıfırlama işlemlerini sağladığınızda direk olarak giriş sağlayabilirsiniz. Uyarıyı bilgisayarınızda alıyorsanız tarayıcı sıfırlaması her daim yararınıza olacaktır. Ancak sıfırlamaları yapıyor olmanıza rağmen sorun giderilmiyorsa uygulamayı bilgisayarınıza indirin. Öncesinde zaten inik durumda ise bu durumda bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek deneme sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınıza gelen güncellemeden ötürü de bu hatayı alıyor olabileceğinizden ötürü güncellemelerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Şayet uygulama size telefonlarınızda bu hatayı veriyorsa muhakkak gelen güncelleme ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Sorunun giderilebilmesi için en kolay yöntem ise kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Hata bahsedilen bu ayarlar sonucunda yine devam ediyorsa aşağıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz.

ZOOM kayıt olmuyor

ZOOM kayıt olmuyor diye surat asıp moral bozmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Çünkü belirtilen ayarlar sonrasında sorun giderilecektir. Kayıt olmuyor diye araştırma sağlayan biriyseniz muhakkak girdiğiniz ID ve toplantı şifresinde bir hata yaşıyorsunuzdur. Burada bir hata olmadığına inanıyorsanız mail adresinizle alakalı bir sorun bulunabilir.

Mail ve verilen bilgileri gözden geçirerek denemelerinizi yaparsanız sorun kalmayacaktır. ZOOM hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bizlere yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here