Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda ZOOM kayıt olma hesap açma üye olma işlem aşamalarının nereden ve nasıl yapılacağını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Ülkemizdeki virüs nedeniyle uzaktan eğitimlerinde önemi oldukça artmıştır. Üniversite öğrencilerinin kullanımını gerçekleştirmiş olduğu bu uygulama hocaları tarafından istenmektedir. Hem ücretsiz hem de sorunsuz şekilde toplantı yapabilmenizi sağlayacak olan uygulama için gerekli olan bilgileri vereceğiz. ZOOM kayıt olma hesap açma üye olma ayarlarını daha öncesinde hiç yapmadıysanız ve yeni indiriyorsanız bu konuda hangi adımları takip etmeniz gerektiğini ayrıntı şekilde anlatacağız.

  • Birlikte sağlayacağımız işlemler sonrasında sizin artık bir ZOOM hesabınız olacak ve toplantılarınızı ya da toplantılara katılımınızı sağlayabileceksiniz.

ZOOM kayıt olma hesap açma üye olma

zoom kaydolma

ZOOM kaydolma işlemlerinizi Android ya da iOS işletim sistemli telefonlarınızdan sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayarınıza da kurulumunuzu yaparak kaydolma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu ayarların nasıl yapılacağı konusunda sizi adım adım bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzdan işlem sağlayacaksanız eğer Play store ya da Apple store giriş gerçekleştirin.
  • Arama bölümüne ZOOM yazdıktan sonra gelen ilk uygulamayı telefonunuza indirin.
  • Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açın.
  • Sing up alanına tıklayıp mail adresinizi girin.
  • Daha sonrasında ise ‘’Adınız’’ ve ‘’Soyadınız’’ bilgilerinizi yazın.
  • Alt taraftaki bağlantıya tıkladığınızda girdiğiniz mail adresinize bir aktivasyon kodu gönderilecektir.
  • Aktif kodu sizin girdiğiniz mail adresine geldiği için mail adresinize giriş yapıp bunu onaylamanız gerekiyor.
  • Onaylama işlemleriniz bittikten sonra artık toplantılarınıza katılım sağlayabilirsiniz.

ZOOM üye olma

zoom üye olma

ZOOM üye olma işlemlerinizi yukarıdaki şekilde bitirdiyseniz eğer geriye artık verilecek olan ID ve bu ID bilgilendirmesini nereye gireceğinizi bilmeniz kalıyor. Bunun içinde telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz uygulamanızı açıp ‘’Join’’ yazan bölüme girerek verilen ID bilgilendirmesini girmeniz kalıyor.

Bilgilerinizi girdikten sonra toplantıya katılımınızı sağlayabilirsiniz. Bu ayarlar sonucunda yine sorun devam ederse bunu bize yorum alanından ulaştırın. Telefondan işlemler bu şekilde yapılıyorken bilgisayarınızdan işlemleri yapabilmeniz için ise ninite.com adresine girip oradan ZOOM uygulamasını ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Orada bir sorun olursa yine aynı şekilde o sorunu bize yorum alanından bildirebilirsiniz.

zoom hesap açma
ZOOM kayit olma hesap acma uye olma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here