Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM kamera kapatma ve kapatamıyorum diyenlere özel işlemlerin hangi alandan sağlanacağını birlikte inceleyeceğiz.

COVİD-19 virüsünün devam ettiği bu dönemde eğitimler ZOOM ve EBA uygulamaları üzerinden verilmeye devam edilmektedir. Uygulama ile alakalı yaşanan aksaklıkların nasıl giderileceği konusunda sizi daha öncesinde bilgilendirmiştik.  ZOOM kamera kapatma ve kapatamıyorum diye araştırma içerisine giren kişi sayısının da hayli fazla olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz.

ZOOM uygulamasına sadece bilgisayar üzerinden giriş gerçekleştirilmemektedir. Aynı zamanda telefon ve tablet üzerinden de giriş sağlanabilmektedir. Kameranın tüm cihazlardan nasıl kapalı duruma getireceğini adım adım sizlere aktaracağız.

ZOOM kamera kapatma ve kapatamıyorum

ZOOM kamera kapatma

ZOOM kamera kapatma ayarlarını yine uygulamanızın kendi içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Ayarlar için öncelikle hesabınıza giriş işlemi yapın. Start Video adı altında var olan seçeneği gördüğünüzde onun üzerine gelip tıklamanızla birlikte üzerine kırmızı bir çizgi gelecektir. Kırmızı çizgi haline getirdiğinizde artık derse girdiğinizde kameranız kapalı durumda olacaktır.

Yapmış olduğunuz bu işlem telefonunuzdan sağlayacağınız işlemdir. Bilgisayarınızdan kameranın kapalı duruma gelmesini istiyorsanız eğer klavyenizde yer alan ‘’Alt’’ tuşu ile beraber ‘’V’’ harfine basılı tutmanız yeterliliğini koruyacaktır. Gerçekleştirilen işlemler ile beraber artık bilgisayarınızda da kamera kapalı durumda olacaktır.

Kameranın kapatılma ayarlarını bu şekilde sağlamanıza rağmen hala daha derse girdiğinizde kamera kapanmıyor ve aktif durumda görünüyorsa yapmış olduğunuz işlemleri tekrar gözden geçirmelisiniz. Bir yerde eksiklik yaptığınız için ayarlar tam olarak devreye girmemiş olabilir. Ancak her işlemi verdiğimiz şekilde yapıyor olmanıza rağmen olmuyor ise sorunun nasıl giderileceğine bakalım.

ZOOM kamera kapatamıyorum

ZOOM kamera kapatma ve kapatamıyorum

ZOOM kamera kapatamıyorum diyorsanız ilk olarak uygulamanızın güncelleme işlemlerini sağlamanız gereklidir. Telefondan işlem sağlıyorsanız öncelikle uygulamayı telefondan kaldırıp yükleyerek bu denemelerinizi sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan ZOOM uygulamasına giriş yapıyorsanız eğer farklı bir tarayıcından bağlantı kurarak denemelerinizi sağlayabilirsiniz. Hiçbiri soruna çözüm olmuyor ise farklı cihazdan deneme yapmanızda fayda var. Çünkü uygulamaya anlık girilen bağlantılardan ötürü hatalarla karşılaşıyor olabilme ihtimaliniz yüksektir. Sunucu tabanlı sorunlarda sizin yapabileceğiniz bir ayar bulunmamaktadır. Sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz