Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM if you are the host log in to start this meeting hatası için yapılması gereken işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

COVİD-19 virüsünün ülkemizde henüz daha geçmemesinden dolayı eğitimlerin çoğu uzaktan verilmeye devam edilmektedir. Elbette bu dönemde en çok kullanılan ve ihtiyaç duyulan uygulama ise ZOOM oldu. Fakat çoğu kullanıcı ZOOM hatası ile karşılaştığını belirtmektedir.

ZOOM uygulamasında karşılaşılan bu hatanın giderilebilmesi için nelerin gerekli olduğunu kontrol etmiş bulunuyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere uygulama İngilizce bir uygulama olmasından ötürü alınan hatalar da haliyle İngilizce karşınıza gelmektedir. Aslında Türkçeye çevrildiğinde hatanın nedeninin ne olduğu ortaya çıkmaktadır.

ZOOM if you are the host log in to start this meeting hatası

ZOOM if you are the host log in to start this meeting hatası

ZOOM uygulaması içerisinde almış olduğunuz bu hatanın Türkçe anlamı ‘’ ev sahibi sizseniz bu toplantıyı başlatmak için oturum açın’’ bilgilendirmesidir. Uyarının gelme nedeni sistemin sizi atmasıyla alakalıdır.

Sistemin neden attığını merak ediyorsanız eğer toplantıyı yeniden başlatmanız gerektiğinden dolayıdır. Dolayısıyla sorunun giderilebilmesi için toplantıyı kapatıp yeniden açtığınızda ekrana gelen uyarıyı artık görmemeye başlayacaksınız.

Bu ve benzeri hatalarla sürekli karşılaşıyorum ve bunun bir çözümünü bulamıyorum diyenlerden biriyseniz alacağınız önlemleri bildireceğiz. Normalde uyarının sürekli gelmesini istemiyorsanız uygulamanıza girmeden önce ZOOM uygulamasını güncelleyin ve daha sonrasında tekrar giriş yapın. Arka planda çalışan ya da indirdiğiniz uygulamalar varsa eğer bunların indirilmesini bitmesini bekleyin. Ya da çalışan uygulamaları kapatarak giriş sağlayın.

ZOOM if you are the host log in to start this meeting

ZOOM if you are the host log in to start this meeting sorunu için belirtilen ayarları işleme koymanız yeterlidir. Fakat siz güncelleme yapıyor olmanıza rağmen ve toplantıyı kapatıp yeniden başlatıyor olmanıza rağmen aynı hata gelmeye devam ediyorsa tarayıcı değiştirebilirsiniz.

Tarayıcı değişimi sonunda da sorun devam ederse farklı bir cihazdan giriş yapmayı deneyin. Telefonunuzdan giriş yapıyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek işlem yapabilirsiniz. Ayarlar konusunda sorun giderilmedi ise bize bu durumu yorum alanından dile getirebilirsiniz. ZOOM hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı konular varsa aynı şekilde yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz