Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda ZOOM hide floating meeting controls ve toplantı kontrollerini gizle ayarlarını nereden sağlayacağınızı bildireceğiz.

COVİD-19 virüsüne ilişkin hala daha geliştirilen bir aşı bulunmamıştır. Dünyayı kasıp kavuran bu virüs ile birlikte ülkemizde de büyük etkisini hissettirmiş durumdadır. Virüsün ülkemizi etkisi altına almasıyla birlikte eğitimler ise uzaktan verilmeye başlandı. ZOOM hide floating meeting controls ve toplantı kontrollerini gizle ayarlarını hangi alandan sağlayacağınıza birlikte göz gezdireceğiz.

ZOOM uygulamasını hem bilgisayarınızda, hem tabletinizden, hem de telefonunuzdan kullanım sağlayabiliyorsunuz. Uygulama ücretsiz olmasından ötürü herkes tarafından kolay bir şekilde indirilebilmektedir. Tabi toplantılara katılımınızın sağlanması ve donma, kasma olmaması içinde internet bağlantınızın yüksek düzeyde olması gereklidir.

ZOOM hide floating meeting controls ve toplantı kontrollerini gizle

ZOOM hide floating meeting controls ve toplantı kontrollerini gizle

ZOOM hide floating meeting controls bunun anlamı zaten toplantı kontrollerini gizle olmasından ötürü bu ayarları yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aslında ZOOM uygulamasının en zor yanı İngilizce olmasından geçiyor. İngilizce bir uygulama olmasından ötürü bir çok ayarın nerede olduğu bilinmemektedir.

Biz de hazırlamış olduğumuz yazılarımızla bu ayarların hangi alandan işleme alınacağını sizlerle paylaşmaktayız. Toplantı kontrollerinizi gizlemek için ‘’Click Hide Floating Meeting Controls’’ yani Türkçe anlamı ‘’ Kayan Toplantı Kontrollerini Gizle’ye tıklayın demektir. Bu alana tıklamanız sonrasında toplantı kontrolleriniz gizlenecektir.

Toplantı kontrollerinizin tekrar getirmek isterseniz de klavyenizde bulunan ‘’Escape’’ düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır. Ayarların hangisi yapmak istiyorsanız onu işaretlemeniz işlem için yeterli olacaktır. Siz de bu özellik belirmiyorsa hangi alandan işlemleri sağlamanız gerektiğini aşağıda belirteceğiz.

ZOOM toplantı kontrollerini gizle

ZOOM toplantı kontrollerini gizle bahsetmiş olduğumuz işlemlerin kaleme alınması ile birlikte sorun kalmayacaktır. Bildiğiniz üzere ZOOM uygulaması EBA ile birleşmiş durumdadır. Hal böyle olunca da bir çok ayar çakışabilmektedir. Bu ayarların çakışmadan işleme girebilmesi için de bir çok konuya hakim olmanız gereklidir.

Bu hakimiyeti elinizde tutabilmeniz için bizde uygulama içerisinde tüm özelliklerden size bahsetmekteyiz. ZOOM hakkında farklı merak ettiğiniz konu varsa bunu bize yorumdan ulaştırabilirsiniz. Toplantı kontrollerini gizle seçeneğini telefon ya da tabletten göremiyorsanız bilgisayarınızdan bu işlemi sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here