Paylaş

Youtube yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı. Youtube üzerinde alınan hatayla alakalı olarak ilgili çözüm yöntemlerini kaleme aldık.

Youtube video paylaşım merkezi olarak kendini sürekli geliştiren ve aynı zamanda Google işletmesidir. Uygulama içerisinde yüklenen videolara bağlı olacak şekilde izlenme oranına göre para kazanma yolu da bulunmaktadır. Tabi tüm alanlarda olduğu gibi youtube platformunda da çeşitli hatalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi de ‘’Yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı’’ hatasıdır. Alınan hata sonrasında yapılacak kontrol aşamalarını birlikte inceleyerek sorunun ne ile alakalı olduğuna ilişkin detaylara birlikte bakacağız. İlk olarak alınan hata sonrasında mobilden bağlıysanız wi-fiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak sorunun bu şekilde giderilip giderilmediğini tespit etmeniz gerekiyor. Eğer telefonunuzda değil bilgisayarınızdan işlem yapıyorsanız bu durumda hotspot yaparak telefon internetini bilgisayara vererek işlem deneyebilirsiniz. Yaptığımız işlem sonrasında hala daha sorun devam ediyorsa bunun için yapılacak diğer ayarları inceleyelim.

Youtube yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı

Youtube kullanıma sunmadı hatası, youtube yükleyici kullanıma sunmadı diyor, youtube ülkenizde video kullanıma sunulmadı, youtube yükleyici videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı hatası nasıl giderilir, youtube video kullanıma sunmadı uyarısı nasıl kalkar. Youtube hesabında beğendiğiniz bir videoyu açıp izlemek istediğiniz de bu hata ile karşı karşıya kalıyorsanız buna bağlı yaşanan sorunun nasıl giderileceğini birlikte göz atacağız.

Youtube kullanıma sunmadı hatası

Youtube alanında gelen hata sonrasında ilk öncelik internet ağını değiştirmek olacaktır. Tüm internet servis sağlayıcılarında ıp kısıtlamasına gidilebilmektedir. Servis sağlayıcıların her birinin ayrı bir IP bloğu olmasından dolayı buna bağlı youtube alanında engelleme sağlanabilmektedir.

Youtube yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı, youtube kullanıma sunmadı, youtube, kullanıma sunmadı hatası, youtube yükleyici kullanıma sunmadı, youtube video ülkenizde kullanımda değil, youtube bu video ülkenizde kullanımda değil hatası

Servis sağlayıcıların bazı IP araklıkları youtube platformu ile uyuşmadığı taktirde böyle hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Youtube platformuna yüklenen video içeriğinde sadece Türkiye’de izlenebilir diye bir tercih yapılmış ama buna rağmen siz de böyle bir hata geliyorsa bunun temel nedeni görmemesiyle alakalıdır. O IP aralığında uyuşmazlıktan kaynaklı sorun olduğu aşikardır.

Tabi ülkemiz de bir çok servis sağlayıcısı olduğu için ayrı ayrı servis sağlayıcılarında bu hatalarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Dediğimiz gibi mobil veriniz üzerinden de girişinizi gerçekleştirerek denemelerinizi sağlayabilirsiniz. Ya da farklı bir cihazdan deneme yapıp aynı video da aynı hata var mı yok mu test ederek cihaz kaynaklı olup olmadığını da yine kontrol altına alabilirsiniz.

Youtube yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı sorununa neden olan etkenleri ve buna bağlı yapılacak aşamaları sizlerle paylaştık. Sormak istediğiniz takıldığınız bir yer olursa bize durumu iletebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here