Paylaş

Youtube video kullanılamıyor diyor. Youtube üzerinden izlemek istediğiniz videoya geçiş yaptığınızda video kullanılamıyor hatasının ne ile alakalı olduğuna birlikte bakacağız.

Youtube platformu özellikle video çekmeyi sevenler için bulunmaz bir uygulamadır. Hem video yükleyip hemde para kazanabiliyorsunuz. Tabi bunun için videoların kalitesi ve izlenme oranı oldukça önemlidir. Ama sadece video izleme için youtube kullanan kişi sayısı da oldukça fazladır. Son dönemlerde youtube üzerinden videoları izlemek için tıklayan kullanıcılar ”Video kullanılamıyor” uyarısı ile karşılaşmaktadır. Alınan hatanın kendisiyle alakalı mı yoksa yüklenen video içeriği ile ilgili mi bunu da ister istemez merak etmektedir. Şayet video sizler için önem arz ediyorsa muhakkak açmak için uğraş veriyorsunuzdur. İlk olarak sadece izlemek istediğiniz de ki videoda mı hata var yoksa başka videolar dada aynı hatayı alıyor musunuz? Bunun kontrol etmeniz de fayda bulunuyor. Tek bir video bağlantısın da bu hata geliyorsa konu için incelemelerimizi sizlerin huzuruna sunacağız.

Youtube video kullanılamıyor diyor

Youtube bu video kullanılamıyor, video kullanılamıyor ne demek, video kullanılamıyor diyor, youtube yüklenen bir video neden kullanılamıyor, youtube video kullanılamıyor hatası sonrasında ne yapmam gerekiyor, youtube video hata alıyor. Youtube üzerinden izlemek istediğiniz bir videoya tıkladığınızda ”Video kullanılamıyor” diye bir hata alırsanız çözüm yöntemleri için bakmamız gereken ayarları birlikte gözden geçireceğiz.

Youtube yüklenen video kullanılamıyor

Hatanın temelinde yatan neden şu olabilir. Youtube videoyu yükleyen kişi masa üstünü ya da mobil alanını devre dışı bırakmıştır. Bundan dolayı video kullanılamıyor hatasıyla karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Ya da bilgisayardan bu hatayı alıyorsanız farklı bir DNS bağlantısı videonun açılmasına izin vermeyebilir. Haliyle bilgisayarınıza ”8.8.8.8-8.8.4.4” DNS lerini vererek aynı videoya tekrar giriş işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Youtube video kullanılamıyor diyor, video kullanılamıyor, youtube video kullanılamıyor, bu video kullanılamıyor, youtube yüklenen video kullanılamıyor, youtube video hata alıyor

Yüklenen video telif yemişse ve politikalar dışına çıkmışsa bundan dolayı video kullanılamıyor hatasıyla karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Son olarak video yüklenen kişi tarafından siz tam izlemeye çalışırken kaldırılmış olabilir. Bundan ötürü sorun yaşıyorsunuzdur.

Tüm bahsetmiş olduğumuz işlemler dışında mobilden giriş yapıyorsanız bilgisayardan bilgisayardan giriş yapıyorsanız mobilden açılıp açılmadığı test etmeniz de fayda bulunuyor. Ayarlar kapsamında youtube video kullanılamıyor diyor sorununa ilişkin cevapları sizlere sunumu gerçekleştirmeye çalıştık. Sorunuz olabilir. Bu soruları yorumda bizlere belirtirseniz cevabını sizlerle paylaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here