Paylaş

Youtube para kazanma kapalı gözüküyor. Youtube kanalda yapılan paylaşımlarınız sonrasında para kazanma devre dışı olarak geliyor ise sebebine ilişkin detayları anlatacağız.

Video içeriklerinin sınırsız paylaşım merkezi olan youtube üzerinde paylaşımlar kanal sahipleri tarafından yapılmaktadır. Elbetteki bu paylaşımlar youtube tarafından da ödüllendirilmektedir. Bir çok kişi youtuber olan kişilerin youtube üzerinde kazanç sağladığı paraları öğrenmek istemektedir. Aslında bunun söylenmemesi en temel alınan ilke olmuş olsa da kazanç video izlenme oranına göre değişkenlik gösterecektir. Her ne olursa olsun youtube üzerinden para kazanmak isteyenler ise direk bir kanal açarak video yüklemelerine başlamaktadır. Para kazanmak için bir video sonrasında işlemler elbetteki olmuyor. Belli şartları kanalınızın sağlaması gereklidir. Bu şartlar yerine getirilmesi durumunda artık kanal üzerinde siz de videolarınız dan para kazanabilirsiniz. Bu şartların neler olduğunu merak edenler için ilgili koşulları paylaşacağız. Ama onun öncesinde ise youtube uygulamasında para kazanma açıkken neden devre dışı olduğuna birlikte bakacağız.

Youtube para kazanma kapalı gözüküyor

Youtube para kazanma pasif gözüküyor, youtube para kazanma aktif görünmüyor, youtube para kazanma nasıl açılır, youtube para kazanma, youtube para kazanma devre dışı, youtube para kazanma aktifken pasif duruma düştü, youtube para kazanabilmem için ne yapmam gerekiyor. Youtube üzerinde para kazanma aktif iken daha sonrasında devre dışı olan kullanıcılara istinaden bu hatayı ne ile alakalı aldıklarına dair tüm detay bilgilerinin paylaşımını gerçekleştiriyor olacağız.

Youtube para kazanma devre dışı

Youtube üzerinde oluşturmuş olduğunuz kanalda para kazanabilirken daha sonrasında bu alan pasif duruma geldiyse telif almışsınızdır. Paylaşılan video başka birine ait olması ya da telif hakkı bulunan bir video olursa o video üzerinden gelen para akışı kesilir.

Youtube ile ilgili para kesintileri sadece telif şartlarıyla ilgili olmamaktadır. Reklam ihlali yaptığınız da ya da para kazanmaya elverişli videolardan para kazanmaya çalışıyorsan bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Youtube para kazanma kapalı gözüküyor, para kazanma kapalı, para kazanma devre dışı, youtube para kazanma pasif, youtube para kazanma devre dışı, youtube para kazanamıyorum

Belirtilen işlem aşamalarının hiç birini yapmadığına inanıyorsanız bu durumda Buraya tıklayıp itirazda bulunabilirsiniz. Bu sayede para kazanma işlemleriyle ilgili aktif işlemlerini tekrar kazanabilirsiniz.

Ama video telif değil ise ve videonun üzerine gelip tıkladığınız da bu hatayı alıyorsanız bu durumda o alanın altında ”İtiraz et” ikonu olacaktır. İtiraz hakkınızı kullanarak kendinize ait olduğunuzu ispatlamanız durumunda sizi şikayet eden kişi böyle bir sorun ile karşı karşıya kalacaksınız.

Artık youtube getirdiği kurallar neticesinde 12 ay boyunca 4.000 saatlik izlenme süre ayarlarının geçerliliğini korumak şartıyla 1.000 aboneye ise sahip olmanız gerekiyor. Bu şartları kanal taşımadığı süre içerisinde youtube üzerinde para kazanma aktif hale gelmeyecektir.

2 YORUMLAR

  1. merhaba arkadaşlar kanalım bugün itibariyle para kazanma askıya alındı görünüyor email de geldi ama para kazanıyorum adsense kazançları aktif görünüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here