Paylaş

Youtube otomatik oynatmayı kapatma 2018. Video sonrasında açılan ikinci bir videonun gelmesin istiyorsanız sağlanacak işlem detaylarına bakabilirsiniz.

Genellikle geceleri uyuyamayan kişiler kulaklıklarını takarak telefonlarında video açıp o şekilde uyuya kalmaktadır. Uyuduktan sonra videoların hala daha devam etmesi kulaklarınıza ciddi anlamda zarar verecektir. Uzun bir video sonrasında uyuya kaldıktan sonra video bittikten sonra tekrar video gelmemesi için otomatik oynat özelliğini kapatmanız gereklidir. Normalde tüm videoların altında bu ara bilgilendirme yer almakta olsa da kendi youtube ayarları içerisinde de oto oynatma özelliğini pasif konuma getirebiliyorsunuz. Her iki yöntem içinde sizleri bilgilendirirken yapılan işlem aşamaları ile birlikte bundan sonra video sonrasında videolar gelmeyecektir. Bazende çalışırken bir video açıp onu izlemek isteriz. Mobil internetimizden açıldığı içinde ekstra ikinci bir videonun açılması mobil veri bağlantısına inanılmaz derece de etki edecektir. Ayarlar birlikte baktıktan sonra da bundan böyle ikinci videonun gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Youtube otomatik oynatmayı kapatma 2018

Youtube izlediğim bir video sonrasında video gelmesin, youtube oto oynatma kapatma, youtube otomatik oynatmayı nasıl kapatabilirim, youtube oto oynatma ayarları, youtube ikinci bir video açılmasın. İzlenilen bir video sonrasında yeni bir videonun gelmesinin önüne geçebilmesi için otomatik onay özelliğinin pasif hale getirilerek kapatılması gereklidir. Kapatılma ayarlarını ise farklı yöntemlerle yapabiliyorsunuz.

Youtube ikinci video açılmasın

Bir video ardına ikinci videonun gelmemesi için iki ayrı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan an basit yöntem videonun hemen altında var olan ”Otomatik oynat” seçeneğini sola kaydırmak olacaktır.

Youtube otomatik oynatmayı kapatma 2018, youtube ikinci video açılmasın, youtube ikinci video gelmesin, youtube oto oynat kapatma, youtube otomatik oynatma kapanmıyor, youtube video bitince dursun

Diğer bir yöntem ise profilinizin üzerine tıklıyoruz. Oradan ”İzleme süresi” alanına erişim gerçekleştiriyoruz. İzleme süresi kısmına girdikten sonra ise ”Otomatik oynat” seçeneğini göreceksiniz.

Bu butonu pasif hale getirdikten sonra ayarlarımız tamamlanmış ve bir sonraki video artık geçme işlemi olmayacaktır. Özellikle video izlerken uyumayı alışkanlık haline getiren kişiler için youtube vazgeçilmez bir uygulamadır. Youtube kullanıcıların her türlü isteklerini devreye aldığı için uyuya kalma sonrasında diğer videoların devreye alınmaması için bu özelliği aktif ve pasif etme görevini kullanıcılarına bırakmaktadır. Umarım artık güzel bir uyku çekersiniz.

Youtube otomatik oynatmayı kapatma 2018, youtube ikinci video açılmasın, youtube ikinci video gelmesin, youtube oto oynat kapatma, youtube otomatik oynatma kapanmıyor, youtube video bitince dursun

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here