Paylaş

Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor. Benzer videoların ve izlenen videolara benzer içeriklerin karşımıza çıkmaması için incelemelerimizi tamamladık.

Youtube uygulamasında bir video araştırmak istediğiniz de ya da bir videoyu sonuna kadar izledikten sonra çıkış yapmaktayız. Yapılan çıkış sonrasında aradan zaman geçtikten sonra tekrar giriş yaptığınız da izlemiş olduğunuz videoya ilişkin videoların geldiğini görürsünüz. Neyle ilgili video izliyorsanız o videoya benzer videolar daha sonrasında karşınıza gelmektedir. Buradan ise şu sonuç ortaya çıkmaktadır. Telefonu bu özelliği bilen birinin eline verdiğiniz de arama geçmişinde bir şey olmamasına rağmen benzer videolar üzerinden nelerin izlediğinize dair bilgilendirmeyi elde etmiş olacaktır. Hangi kanalın videosunu zamanında izlemişseniz muhakkak bunu youtube size öneri olacak şekilde ana ekran da gösterecektir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen ve izlediği videoların izlenme geçmişini de temizlemek isteyenler de olmaktadır. İzleme geçmişine dair her şeyin silinebilmesi için hem telefondan hem de bilgisayar üzerinden hangi ayarları takip etmelisiniz birlikte bakacağız.

Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor

Youtube izlediğim videolar gelmesin, youtube benzer video içerikleri çıkmasın, youtube izleme geçmişi nerede, youtube izleme geçmişini temizleme, youtube izleme geçmişini silme, youtube izleme geçmişi temizlenebilir mi?, youtube izlemelere benzer videolar gelmesin. Video izledikten sonra çıktığınız youtube hesabında beraberinde giriş yaptığınız yine benzer videoların ana ekranda gözüktüğünü görebilirsiniz. İşte bunun görülmemesi de sizin elinizde olan bir işlem olmasından dolayı nelerin gerekli olduğuna bakıyor olacağız.

Youtube izlemelerim gözükmesin

Kanal açarak videolarınızı eklediğiniz youtube hesabına sadece bu işlem için giren kullanıcı yok elbetteki. Can sıkıntısının önüne geçmek ve o an merak ettiği bir konuyu araştırmak için giren kitle sayısı da oldukça fazladır. Bu kullanıcılar izledikleri video sonrasında izleme geçmişinden ötürü ona benzer videoları ana ekran sayfasında görebilmektedir.

Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor, youtube izleme geçmişi silme, youtube izleme geçmişi gelmesin, youtube izlemelerim gözükmesin, youtube izleme geçmişini temizleme, youtube izleme geçmişi

Bu durumdan rahatsızlık duyanlar içinde izlemesi gereken çözüm ayarları ile beraber sorunları tamamen ortadan kaldıracağız.

  • Youtube giriş yaptıktan sonra profile tıklamanız halinde ”Ayarlar” bölümüne geliyoruz.
  • Bu işlemi telefon üzerinden işlem sağlamak isteyen kullanıcılar yapabilir.
  • Ardından ”Ayarlar” sekmesine tıklayıp burada da bulunan ”İzleme geçmişini temizle” ikonuna tıklamanız durumunda sorunumuz ortadan kalkacaktır.
  • Onun dışında bilgisayardan işlem sağlamak istiyorsanız youtube giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan ”Geçmiş” yazısına tıklayıp sağ tarafta bulunan seçeneklerden izleme geçmişini seçip temizle demeniz yeterlidir.
  • Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor ise ve belirtilen ayarlarda da aynı sorun varsa uygulamayı telefondan kaldırıp yeniden yükleyelim. Arka planda çalışan uygulamaları kapatıp yeniden giriş sağlamayı deneyelim.
  • Bilgisayarda bu sorun varsa tarayıcı geçmişini temizlemeniz işlem için yeterli olacaktır.

Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor, youtube izleme geçmişi silme, youtube izleme geçmişi gelmesin, youtube izlemelerim gözükmesin, youtube izleme geçmişini temizleme, youtube izleme geçmişi Youtube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor, youtube izleme geçmişi silme, youtube izleme geçmişi gelmesin, youtube izlemelerim gözükmesin, youtube izleme geçmişini temizleme, youtube izleme geçmişiYoutube izleme geçmişi silinmiyor temizlenmiyor, youtube izleme geçmişi silme, youtube izleme geçmişi gelmesin, youtube izlemelerim gözükmesin, youtube izleme geçmişini temizleme, youtube izleme geçmişi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here