Paylaş

Youtube izinsiz videom yayınlanmış. Sizin onayınız olmadan youtube uygulamasında videonuz yayınlandıysa izleyeceğiniz adımları anlatacağız.

Video paylaşım merkezi olan youtube uygulamasında sizin içerisinde bulunduğunuz bir video size sorulmadan yayınlandıysa kaldırmak için nelerin gerekli olduğunu konu aldık.

Youtube izinsiz videom yayınlanmış

Youtube topluluk kurallarına önem veren bir platformdur. Kanal sahipleri yaptıkları paylaşımları kendilerine özgü sağlamaları durumunda telif yeme durumunu da ortadan kaldırabilmektedir. Aynı zamanda oturum açma sistemiyle çalışan youtube uygulamasında birinin video paylaşımı sağlaması için hesap girmesi gereklidir.

Başkalarının içeriklerini paylaşmak telif hakkına girmektedir. Ancak birine ait bir videoyu onun haberi olmadan yayınlamak tamamen suç ve topluluk kuralı ihlalidir. Birisi sizden onay almadan sizin de içinde bulunduğu bir video içeriğini paylaşması halinde o videoyla alakalı nelerin yapılması gerektiğine beraber bakacağız.

Youtube benden onay almadan biri videomu paylaşmış, youtube içinde bulunduğum videoyu nasıl kaldırabilirim, youtube benden izinsiz videom yayınlanmış, youtube uygulamasında benim onayım olmadan videom yayına girmiş. Sosyal medya hesaplarında ya da youtube ve diğer uygulamalarda biri size ait bir görseli size sormadan asla yayınlayamaz. Yayınlama sonrasında uygulamanın yetkililerine durumu iletmeniz halinde içerik anında kaldırılacaktır.

Youtube benden izinsiz videom yayınlanmış

Youtube platformunda sizin onayınız olmadan yayınlanan bir içeriğin youtube yetkilerine bildirebilmek için öncelikle uygulamaya giriş yapıyoruz.

Youtube izinsiz videom yayınlanmış, youtube izinsiz video paylaşımı, youtube izinsiz videom yayınlanmış kaldırma, youtube izinsiz paylaşılan videomu kaldırma, youtube benden habersiz videom yayınlanmış

Sizin içinde bulunduğunuz videonun üzerine geliyoruz. Hemen sağ tarafında (…) noktalı bir bölüm ya da bayrak şeklinde bir ikon göreceksiniz. Bayrak seçeneğine tıklamanız halinde bildir yazısı karşınızda olacaktır.

Haklarımı ihlal ediyor diye bir seçenek izinsiz video paylaşımı için en uygun olan seçenektir. Bunu seçip ileri demenizle birlikte sorunuzu açıklayıp gönderimi sağlayabilirsiniz. Youtube yetkilileri tarafından konu incelendikten sonra haklı bulunmanız halinde video yayından kaldırılacaktır.

Youtube izinsiz videom yayınlanmış, youtube izinsiz video paylaşımı, youtube izinsiz videom yayınlanmış kaldırma, youtube izinsiz paylaşılan videomu kaldırma, youtube benden habersiz videom yayınlanmış

Youtube uygulamasında sizin onayınız dışında paylaşılan video içerikleriyle alakalı yapmanız gereken işlemleri ayrıntılı şekilde konu almış bulunuyoruz. Buraya kadar anlamadığınız ya da sizlerin de eklemek istediği bir yer olursa bizlere bunu yorumdan iletebilirsiniz. Youtube hakkında merak ettiklerinizi hazırlamaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here