Paylaş

Youtube ilginizi çekecek konuları seçme. Ana sayfada çıkan özet akışını düzenlemek istiyorsanız bunu nasıl sağlayacağınızı yazımız içerisinde aktaracağız.

Youtube dünyada artık video paylaşımı olarak çıkan uygulamaların arasında birinci sırayı çekmektedir. Televizyonumuzdaki kanallar bile fragmanları youtube üzerinden kullanıcılarına duyurmaktadır. Ya da televizyonda izlemiş olduğumuz dizilerin kısa özetlerini youtube üzerinden izleyen kullanıcı kitlesi hayli fazladır. Spor yayınlarının özetlerini, youtuberların yapmış oldukları paylaşımları ve trend olmuş videoların tamamını youtube üzerinden izliyoruz. Elbette videolar sadece bunlarla sınırlı değildir. Ucu olmayan bir video alanı olmasından dolayı izlediğiniz bir videonun sonuna geldiğinizde farklı videoyla çıkış yapabiliyorsunuz. Araştırdığınız bir konu tamamen farklı videolara ulaşabilmektedir. Eminim hepiniz böyle durumlarla karşı karşıya kalmışsınızdır. Youtube ayrıca izlenen videolar sonrasında çıkış yapmanız halinde tekrar giriş yaptığınız da ana sayfa özet akışını son izlenenlere göre şekillendirmektedir. Sırf bundan dolayı izlenme geçmişini temizleyen kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. İlginizi çekecek konuları seçme hakkında hazırlanan yazımız işinizi görecektir.

Youtube ilginizi çekecek konuları seçme

Youtube ana sayfa özeti, youtube ana sayfa akışını düzenleme, youtube ana sayfaya gelen içerikleri ayarlama, youtube ana sayfaya konu seçme, youtube ilgi çekecek videoları düzenleme, youtube ana sayfa akışıyla alakalı düzenlemeleri yapma. Youtube uygulamasında ana sayfaya gelen videoların düzene koyulabilmesi için yapılması muhtemelen ayarları inceleyeceğiz. Normalde izlediğiniz videolara benzer videolar bir sonraki girişinizde ana sayfadaki yerini almaktadır.

Youtube ana sayfa özeti

Youtube platformuna giriş yapıldığında son olarak gelen uyarılar Premium hesabına geçiş yapılmasıyla alakalıdır. Denemek isteyip istemediğinize ilişkin fikir sunmaktadır. Siz ister 1 aylık deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. İsterseniz de yararlanmadan denemek istemiyorum diyerek geri çevirebilirsiniz.

Youtube ilginizi çekecek konuları seçme, youtube ana sayfa akışını düzenleme, youtube ana sayfa akış ayarları, youtube ana sayfa gelen videolar, youtube ilgi çekecek konuları belirleme, youtube ilgi çeken videolar gelsin

Yine aynı şekilde youtube kullanıcıların ana sayfadaki akış özetinin düzenlenmesi ve sizlerin istediği videoların ana sayfada görüntülenmesi için uyarı vermektedir. Gelen uyarıda kategori seçeneklerini görmeniz lazım. Kategorilerin içerisinde hangi videoların ana sayfaya düşmesini istiyorsanız bunu tek tek seçerek devam et demeniz yeterlidir.

TAVSİYE YAZI: Youtube daha sonra izleye kaydet nedir

Yeni gelen bu uyarı bilgilendirmesi sizlerin ana sayfa akış özetini ayarlamak için geliştirilmektedir. Yüksek ihtimalle de Premium geçiş ile ilgili verilen bilgilendirmelerle alakalı burada da bilgi ekrana getirecektir. Devam derseniz sorunsuz şekilde ayarlarınızı yapmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here