Paylaş

Youtube gelen hikayeleri önerilerini yönetme. Youtube hikayelerinde karşınıza çıkmasını istemediğiniz hikayelerin gelmemesini sağlayabilirsiniz. Detaylar haberimizde.

Hikaye özelliğinin whatsapp, instagram, facebook gibi uygulamalara geldikten sonra youtube hesaplarına da gelmesi bekleniliyordu. Bu özellik tüm uygulamalarda aktif olarak kullanıldığı için video paylaşım uygulamasına gelmemesi şaşırtıcı olurdu. Kısa zaman önce tüm hesaplarda işleme giren hikayeler oldukça ilgi görmeye başladı bile. Abonelerine yaptıkları hikaye paylaşımlarıyla ilgili haberler sağlayan kanal sahipleri bu sayede abone olmayan kitleye de ulaşım yapabilmektedir. Videoların daha fazla izlenilmesine imkan sağlayacak olan özellik için bazı kullanıcıların hoşuna da gitmemiş durumdadır. Hoşlanmadığı kanallardan gelen hikaye bildirimlerini sürekli karşısına çıkması ister istemez can sıkmaktadır. Ama bu ayarları kendiniz yönetebildiğiniz için hikaye bildiriminin gelmesini istemediğiniz kanal için ilgilenmediğinizi belirtmek yeterlidir. Bu ayarları hangi alandan sağlayacağımıza birlikte bakarak hikayelerin gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Youtube gelen hikayeleri önerilerini yönetme

Youtube gelen hikayeleri yönetme, youtube hikayeler görünmesin, youtube uygulamasında gelmesini istemediğim hikayeyi engelleme, youtube hikayeler farklı farklı geliyor, youtube hikaye ayarları. Youtube hesabında videoların gezintisi sırasında gelen hikaye bildirimlerine bakabiliriz. Bu alanda ilgilenmediğiniz hikayelerin artık gelmemesini sağlayabilirsiniz. Nasıl olduğuna gelin birlikte bakalım.

Youtube hikayeleri yönetme

Youtube hikayelerinin yönetilebilmesi için youtube hesabınıza giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Youtube alanına erişim sağladığınız da gezinti sırasında orta alanda hikaye bildirimleri karşınıza gelecektir. ”Hikayeler” adı altında bir başlık bu başlığın altında da durum bilgileri görünecektir. Hikayeler yazısının sağ tarafında bulunan (…) bölüme tıklıyoruz.

Youtube gelen hikayeleri yönetme, youtube hikayeleri yönetme, youtube hikaye ayarları, youtube hikaye gelmesin, youtube hikaye görünmesin, youtube hikaye önerilmesin

  • Bu alana tıkladığımız da ise karşımıza ”hikayelere yönelik önerileri yönet” alanına erişim gerçekleştirelim.

Hikaye önerileri alanında karşınıza sunulmasını istemediğiniz önerilerin üzerine tıkladığınız da ”İlgilenmiyorum” seçeneği belirecektir. Geri al butonuna tıklayıp geri almak sizlerin elindedir. Ama paylaşılan hikaye alanındaki önerinin sıkça karşınıza gelmesini istemediğiniz için bu alanı geri al demediğiniz sürece artık hikaye tarafınıza önerilmemektedir.

Kanalını takip etmediğiniz ya da video paylaşımlarını beğenmediğini kanalların hikayelerini de görmek istemeyebilirsiniz. Bu hikaye bildirimleri karşınıza öneri olarak geldiğiniz de bunun önlemini yine siz sağlayabiliyorsunuz. Ayarlarımızı belirtilen şekilde yapmanız halinde önerileri düzenleyebilirsiniz.

Bir de isterseniz sizin için hazırlamış olduğumuz iphone titreşim çalışmıyor titremiyor makalemizi inceleyebilirsiniz.

Youtube gelen hikayeleri yönetme, youtube hikayeleri yönetme, youtube hikaye ayarları, youtube hikaye gelmesin, youtube hikaye görünmesin, youtube hikaye önerilmesin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here