Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Youtube beyaz ekran sorunu çözümü için yapmanız gereken ayarların neler olduğunu birlikte inceleyeceğiz.

Dünya genelinde herkesin video yayına vermiş olduğu Youtube uygulamasında bazen teknik sorunlar oluşabilmektedir. Youtube beyaz ekran sorunu çözümü için araştırma yapıyorsanız ve bu problem bir türlü gitmiyorsa çözüme dair nelerin gerekli olduğunu kontrol edeceğiz. Sorunun giderilebilmesi için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır.

  • Tüm bu yöntemler hakkında birkaç tüyo vererek mağduriyetinize dur diyeceğiz.
  • Hepsini çözüme kavuşturduktan sonrada bundan sonraki evrede artık beyaz ekran problemi ile karşılaşmayacaksınız.

Youtube beyaz ekran sorunu çözümü

Youtube beyaz ekran sorunu çözümü

Youtube ilgili karşılaşmış olduğunuz sorun için öncelikle tarayıcınız üzerinden işlemlerinizi sağlayacağınız. Tarayıcınızda oluşan teknik sıkıntı bu hatayı almanıza neden olmuş olabilir.

Öncelikle bağlantı kurmuş olduğunuz Google Chrome tarayıcınızı açın. Arama bölümüne chrome://settings/ yazdıktan sonra enter diyelim. Ve ardından sayfayı aşağıya doğru çekelim. Sistem seçeneğini göreceksiniz. Burayı gördüğünüzde ‘’ Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan’’ Burası açıksa kapatalım. Kapalı ise açalım.

Yapılan işlem ardından tarayıcı bir kez kapa aç yaparak deneme sağlayabilirsiniz. Beyaz ekran sorununun bu işlem ardından çözüme kavuşmuş olması lazım. Şayet yapmış olduğunuz bu işlem başarısız olursa farklı bir tarayıcı üzerinden youtube uygulamasına giriş sağlayabilirsiniz. O tarayıcıda da aynı sorun varsa bilgisayarınıza güncelleme gelmiş olabilir.

Gelen güncellemelerin işleme alarak denemelerinizi yapın. Hiçbir şekilde sorununuzu gideremiyorsanız eğer engelleme programları varsa onları tarayıcınızdan kaldırmalısınız. Eklentiler alanından sisteme dahil ettiğiniz bu işlemleri kaldırdıktan sonra sorun giderilecektir.

Youtube beyaz ekran

Youtube beyaz ekran sorununun bir diğer nedeni ise arka planda çalışan uygulamalarınızın sürekli olacak şekilde çalışıyor olmasıdır. Çalışan uygulamalarınızı kapattıktan sonra giriş gerçekleştirin. Tüm bu işlemlerin haricinde yine problem yaşamaya devam ediyorsanız şayet bilgisayarınızın yedeklerini alarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Nitekim siz bu problemi sadece bilgisayarınızda değil, telefonunuzda da yaşıyorsanız aynı işlemler telefonunuz içinde geçerlidir. Youtube platformu için sormak istediğiniz farklı konular varsa bize bunları yorumdan ulaştırabilirsiniz. Sizlerin attığı yorumlar bizim için değerlidir. Kontrolleri sizin ilettiğiniz bilgiler üzerinden yaparak sizlere ulaştırmaktayız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here