Paylaş

Yeni telefon nasıl kaç saat şarj edilir 2018. Sıfır telefon ilk nasıl şarj edilir? Kaç saat şarjda durması gereklidir? Bu ve benzeri tüm soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

İlk telefon alımlarında heyecanlı bir şekilde kartımızı telefona takarak cihazı kurcalamaya başlarınız. Bunun dışında internete bağlantı kurarak telefonda var olan ayarları kontrol ederiz. Ve bize lazım olan uygulamaları google play store ya da apple store üzerinden telefonumuza yükleme işlemlerini gerçekleştiririz. Yüklemeler yapılırken de telefon şarjının azaldığına şahit olabilirsiniz. Teknolojinin geliştiği bu dönem de artık alınan telefonlar yarım gün boyunca şarjda kalmamaktadır. Cihazların geleninde şarj oranı %50 olacak şekilde doldurulmaktadır. Telefonu ilk aldınız hemen şarja takıp %100 olmasını beklemek hata yapmamıza sebebiyet verecektir.  Telefonu ilk aldığınız da hangi ara şarja takılacağını ve kaç saat dilimi içerisinde şarjda kalması gerektiğine ilişkin aşamaları paylaşarak aklınıza yer edilen tüm soru işaretlerini kaldıracağız.

Yeni telefon nasıl kaç saat şarj edilir 2018

Yeni alınan bir telefon kaç saat şarj edilmeli, telefon ilk şarj süresi, telefonu yeni aldım ne yapmam gerekiyor, telefonun ilk şarjı nasıl olmalı, telefonun ilk şarj süresini öğrenmek istiyorum. İlk alınan telefonlarda hangi ara şarja takılması gerektiği ve buna bağlı kaç saat şarjda durmalı bu konu oldukça merak edilmektedir. Bir kere telefon size %50 şarj oranıyla verilmektedir.

Telefon ilk şarj süresi

Yukarı alanda da belirttiğimiz üzere telefon ilk alındığında onu incelemek ve hangi ayarın nerede olduğuna bakmanız gereklidir. Bunun dışında telefonunuza yüklemek istediğiniz uygulamaların yükleme işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Bundan sonra telefonun şarj oranı düşecektir. %20 ye kadar geldiğinde bu arada telefonu şarja takıp daha sonrasında 4-5 saat süre içerisinde şarjda kalmasını bekleyebilirsiniz. Şarj tamamen dolum noktasına ulaştığında biraz bekleyip beraberin de de alabilirsiniz. Herhangi bir sorun olmayacaktır.

Yeni telefon nasıl kaç saat şarj edilir 2018, telefon ilk şarj, ilk şarj nasıl olmalı, ilk şarj süresi, telefon ilk şarj süresi, ilk telefon şarj süresi

  • Telefonun hızlı şarjının bitmemesi için gereksiz uygulamalardan uzak durmanız gereklidir.
  • Telefon şarja takıldığı süre içerisinde arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız da fayda bulunmaktadır.
  • İlk telefon aldığınız da telefon tam şarj dolmadan sürekli telefonu şarjdan alıp yeniden takmayalım.
  • Telefon şarjda ise uygulamalara giriş yaparak video izlemelerinden uzak durabilirsiniz.
  • Telefonun kılıfı sıcaklık veren türden ise kılıf kullanmayabilirsiniz. Onun dışında güneşin olduğu bir ortamda bulundurmayın.

Yeni telefon nasıl kaç saat şarj edilir 2018, telefon ilk şarj, ilk şarj nasıl olmalı, ilk şarj süresi, telefon ilk şarj süresi, ilk telefon şarj süresi

Yeni telefon nasıl kaç saat şarj edilir 2018 ile alakalı olarak yapılması gereken tüm bilgileri sizlere sunumunu sağlamış bulunuyoruz. Aklınıza takılan bir yer olursa yoruma ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here