Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vermiş olduğumuz bu yazımızda Yazıcınız beklenmeyen bir yapılandırma sorunuyla karşılaştı 0x800707e hatası sonrasında nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatacağız.

Yazıcı kullanımları günden güne artış göstermektedir. Epson, Canon ve diğer ürünlerin satışlarında gözle görünen bu artışın beraberinde de hatalarla da baş göstermeye başladı diyebiliriz. Yazıcınız beklenmeyen bir yapılandırma sorunuyla karşılaştı 0x800707e uyarısı için almış olduğunuz sorunun nasıl çözüme kavuşturacağınızı ayrıntılarıyla birlikte sizinle paylaşacağız.

 Elinizde bulunan yazıcınızda almış olduğunuz bu hatanın giderilebilmesi için hangi yolların izlenmesi gerektiğini tek tek sizlere paylaşacağız. Ve bu sayede sorunun giderilmesini çok rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

Yazıcınız beklenmeyen bir yapılandırma sorunuyla karşılaştı 0x800707e

Yazıcınız beklenmeyen bir yapılandırma sorunuyla karşılaştı 0x800707e

Yazıcınız yapılandırma sorunuyla karşılaştı sorunuyla sadece sizin karşılaşmadığınızı bilmenizde yarar bulunmaktadır. Ki zaten olaya böyle baktığınızda anlık yaşamış olduğunuz paniğin yerini sakinlik alacaktır. Şimdi isterseniz bu işlemlerin hangi alandan sağlanacağına birlikte göz gezdirelim.

Yazıcınızın bu şekilde bir hata çıkarması sonrasında windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız eğer gelen güncellemelerle alakalı olduğunu unutmayın. Güncelleme ayarlarınızı işleme koyabilmeniz için ise Windows + I harfine basılı tutup ayarlar alanına giriş gerçekleştirin. Ayarlar bölümüne girmenizle birlikte ‘’Güncelleştirme ve güvenlik’’ kısmına giriş sağlayın.

Windows update güncellemelerinizi yaptıktan sonra yazıcınızın tüm driverlarını bilgisayarınızdan silin. Silme işlemleri bittikten sonra tekrardan kurulumunu gerçekleştirin. Kurulum işlemleri bittiğinde artık yazıcınızda böyle bir hatanın olmaması gereklidir.

0x800707e yazıcı hatası

0x800707e yazıcı hatası için yukarıdaki ayarlar sorununuzu gidermeye yeterli olması gerekiyor. Çünkü Windows 10 işletim sistemlerine gelen son güncellemeden sonra tüm yazıcılar da bu sorunun yaşandığını söylemek mümkündür.

Yazıcınızdaki sorun belirttiğimiz bu güncellemeler sonrasında giderilmedi ise driverların silinip yeniden yüklenmesi sonrasında giderilmesi gerekiyor. Siz tüm işlemlere rağmen sorunun giderilmediğini tespit ettiyseniz eğer bu durumda yazıcınızın müşteri hizmetleri yetkilileriyle iletişime geçmeniz gereklidir.

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçilebilmesi için de var olan yazıcının kendi müşteri hizmetleri numarasını arattırabilirsiniz. Kendileri de aynı bilgilendirmeleri sizinle paylaşacaktır. Fakat sorun donanımdaysa şayet onlar sizi gerekli olan yönlendirmelerle yönlendireceklerdir. Sormak ve eklemek istediğiniz bir yer olursa bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here