Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Yazıcı hızını arttırma ve ayarlama noktasında sizi bilgilendiriyor olacağız.

Yazıcı kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de budur. Normal şartlarda çoğu kullanıcı bu işlemin nasıl yapıldığı konusunda fikir sahibi olmak istemektedir. Biz de bununla ilgili Yazıcı hızını arttırma ve ayarlama noktasında gereken araştırmalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Vereceğimiz bilgiler ışığında artık sizlerde yazıcınızın hızını yukarıya çekebileceksiniz. Aslında bu durum yazıcılara bağlı olacak şekilde değişiklik gösterse de bizim vereceğimiz ayar tüm yazıcılar için geçerliliğini koruyan bir işlem olacaktır.

Yazıcı hızını arttırma ve ayarlama

Yazıcı hızını arttırma ve ayarlama

Yazıcı hızını arttırma noktasında yapılması gereken ayarları sırasıyla sizinle paylaşacağız. Bir kere Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız eğer muhakkak güncellemelerinizin yerinde olması gereklidir.

Güncellemeleriniz eksik ise ya da arka planda çalışan uygulamalar varsa bunlar hıza etki edecektir. Hızla ilgili ayarlamalarınıza geçecek olursak ilk olarak bilgisayarınızın sol alt köşesinde bulunan arama ikonunuzun oraya gelerek ‘’Regedit’’ yazıp Enter tuşuna tıklamanızla birlikte ‘’Kayıt defteri düzenleyicisi’’ bölmesinin içerisine giriş gerçekleştiriyoruz.

Kayıt defteri alanına girişinizi yaptığınızda ise sayfanın sol bölmesinde yer alan ‘’HKEY_LOCAL_MACHİNE’’ bölümünün içerisine giriş sağlıyoruz. Daha sonrasında ise ‘’SYSTEM’’ yazan bölmeye erişim işlemi yapılandırıyoruz. Devamında ise ‘’CurrentControlSet’’ bölmesine erişim gerçekleştiriyoruz.

Yazıcı hızını ayarlama işlemlerinizin sonuna doğru geldiğinizde ise gelen sayfanda ‘’Control’’ seçeneğinin içerisine girişinizi gerçekleştiriniz. Beraberinde de yine sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’WOW’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Bu seçeneğin üzerine çift tıklayıp ilgili klasörünüzün içerisine girişinizi gerçekleştiriniz.

Gelen ekranın sol tarafında yer alan LPT_timeout sağ tıklayınız. Standart değerin 15 olması gerektiğinden dolayı yavaş yavaş arttırabilir ya da siz bu değerin altında görüyorsanız onu 15 olacak şekilde ayarlamasını sağlayıp yazıcınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Verdiğimiz bu bilgiler ışığında artık yazıcı hızının ayarlama işlemlerini bitirmiş olacaksınız. Olur da bir problem ya da sorun yaşarsanız bu hususta bizi yorumdan bilgilendirebilirsiniz. Yine aynı şekilde farklı bir problem meydana gelirse de onu da bizimle paylaşabilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikHaunted sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYazıcı geç yazdırıyor ve geç algılıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here