Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Yazıcı geç yazdırıyor ve geç algılıyor diyenlere özel ilgili işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

İş yerlerinde, kurumlarda ve kendi ortamınızda yazıcılar artık olmazsa olmazlar arasında yerini almış durumdadır. Çoğu kullanıcı yazıcı kullanımları hususunda bilgi sahibi iken bazen farklı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Örneğin çoğu kullanıcının Yazıcı geç yazdırıyor ve geç algılıyor yönünde araştırma içerisine girdiğini tespit etmiş bulunuyoruz.

  • Yazıcının geç algılıyor ve bu noktada sorun veriyor olması elbette sizin için problemli bir durumdur.
  • O an çok acil bir dosyanın yöneticiye yetiştirilmesi gerekebilir. Ancak gecikmeli gelmesinden ötürü bu sizin işinizde aksama yaşamanıza neden olacaktır.

Yazıcı geç yazdırıyor ve geç algılıyor

Yazıcı geç yazdırıyor ve geç algılıyor

Yazıcı geç yazdırıyor sorununa dur diyebilmek için gereken araştırmaları sizin adınıza biz de yapmış bulunuyoruz. Vereceğimiz işlem aşamaları sonucunda sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz. Hazırsanız eğer nelerin gerekli olduğuna göz gezdirelim.

  • Geç çıktı alma durumlarında ilk olarak bilgisayarınız eğer Windows 10 işletim sistemine ait bir bilgisayar ise gelen güncellemeler var ise bu güncellemeleri sisteme almanız gereklidir.
  • Güncellemelerinizi işleme almanızla birlikte sorun yine devam ediyorsa bu durumda yazıcı driverlarının bilgisayarınızdan kaldırmanız gereklidir.
  • Driver bağlantılarını kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı virüs programı ile temizleyip tekrardan Driver kurulumunu başlatmanız gerekecektir.
  • Bilgisayarınız ve yazıcı arasına takılı olan USB bağlantılarından kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kablo arızalı, zedelenmiş ya da kopukluk var ise eğer bu da veri akışını geç yansıtmaya neden durumlardan birisidir.

Muhtemelen yazıcınızın geç algılamada ki en büyük nedenlerden birisi de bu kablo ile alakalıdır. Takılı olan kablo bağlantısını kesip ilerlemenizi bu doğrultuda sağlarsanız hiçbir problem yaşamayacağınızı da bilmenizi isteriz.

Yazıcı geç algılıyor probleminiz için belirtilen ayarları yapıyor ancak bu ayarlar eşliğinde de siz kablosuz olacak şekilde bağlanıyorsanız bu durumda ağ ile alakalı sorun olabilir. Dolayısıyla internet bağlantınızın veri akışını kontrol etmeniz gereklidir.

Bağlantınız yavaş ise bu sorunla karşılaşma ihtimalinizin oldukça yüksek olacağını da söylemekte yarar bulunuyor. Yazıcıda geç algılama sorunlarının bir tanesi de arka planda inmekte olan uygulamalarınızla alakalıdır. O uygulamaların bitmesini beklediğinizde devamında tekrar işlem sağlarsanız hiç sorun kalmayacaktır. Yazıcı hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı bir konu var ise bize bunu yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz.

Önceki İçerikYazıcı hızını arttırma ve ayarlama
Sonraki İçerikWindows 10 bölünmüş disk birleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here