Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Yazıcı duraklatıldı ve çevrimdışı kullan uyarısı ile alakalı neler yapılması gerektiğine bakacağız.

Yazıcı kullanan kişilerin çoğunda bazı ayarlarda sorunlar yaşanabilmektedir. Meydana gelen arızalar nedeniyle o anki işiniz fazlasıyla aksayabilmektedir. Durum böyle olunca da sizde ister istemez sıkıntıya girebilirsiniz. Yazıcı duraklatıldı ve çevrimdışı kullan hatası için nelerin gerekli olduğuna göz gezdireceğiz.

  • Yazıcı duraklatıldı ve yazdırmayı yapmıyor ise muhtemelen farklı bir problem yaşıyorsunuzdur.
  • İlgili sorunun önüne geçilebilmesi için gerekli olan verileri sizinle paylaşarak çözümü sunacağız.

Yazıcı duraklatıldı ve çevrimdışı kullan

Yazıcı duraklatıldı ilgili bilgilendirme bir hatadan ziyade uyarı bilgilendirmesidir. Gelme nedeni ise Windows işletim sistemi ile alakalı bazı nedenlerden kaynaklanmaktadır. İlk olarak yazıcı markasına göre hareket edebilirsiniz. Lakin bu alanda tüm yazıcılar için uygulayacağınız prosedür aynı doğrultuda ilerleyeceğinden dolayı HP,Brother, Samsung, Canon, Epson gibi yazıcılarda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor.

Yazıcının çevrim dışı kullanılıp kullanılmadığına bakıp bunun haricinde ise duraklatıldığını da gözden geçirmelisiniz. Kontrollerin sağlanabilmesi için ise Ayarlar bölümüne girerek oradan da ‘’Cihazlar ve yazıcılar’’ alanına girip gelen ekranda yüklü ve kullanıyor olduğunuz yazıcıyı bulmanız gereklidir. İlgili yazıcıyı bulduktan sonra üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Yazdırılan öğeleri göster’’ seçeneğine tıklayınız.

Menü ekranında ‘’Yazdırmayı duraklat ve yazıcıyı çevrimdışı kullan’’ seçenekleri işaretli görünüyor ise bundan dolayı sorun yaşıyorsunuz demektir. Dolayısıyla sorununuzun giderilebilmesi için yapılması gereken ilk işlem ilgili tik işaretlerini kaldırmak olacaktır.

Yazıcı çevrimdışı kullan seçeneğinin de pasif duruma getirmelisiniz. Yanında bulunan tik işaretini kaldırmanızla birlikte sorun kalmayacaktır. Eğer ortak ağ kullanımı yapıyorsanız bunu ana bilgisayarda kayıtlı olan cihaz üzerinden sağlanması gereklidir. Muhtemel ayarları belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte problem kalmayacaktır.

Ayarlarınızı yaptıktan sonra mevcut yazıcınızı kapatıp yeniden açarken bilgisayarınızda da aynı işlemi uygulamasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu verdiğimiz bilgiler doğrultusunda sormak ya da eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım verdiğimiz bilgiler sizin için geçerli olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Önceki İçerikPirate Commander sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikBilgisayarda yazıcı adını değiştirme ve değiştiremiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here