Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Yazdırma biriktiricisi hizmetini başlatamadı hatası ile alakalı çözüm bilgilerini ele alacağız.

Kurum ve iş yerlerinde genel itibariyle yazıcı bulundurmaktayız. Eğer evde işlerinizi hallediyorsanız dosyalarınızın çıktısını alabilmek için mutlaka yazıcı bulunduruyorsunuzdur. Dolayısıyla yazıcıların Driverlarını tanıtıyor olmanıza rağmen hatalar alıyorsanız çözümlerini de biz anlatmaktayız. Yazdırma biriktiricisi hizmetini başlatamadı hatası için takip etmeniz gereken yolları konu alacağız.

Yazıcınızda herhangi bir problem yokken dosyayı yazdır dedikten sonra böyle bir hata alıyorsanız eminim o an için sıkıntıya girebilirsiniz. Genel itibariyle yazıcıların kendilerine ait çağrı merkezleri bulunsa da mesai saatleri dışında böyle bir problem ile karşılaşmanız ister istemez sizin sorun yaşamanıza sebebiyet verecektir.

Yazdırma biriktiricisi hizmetini başlatamadı hatası

Yazdırma biriktiricisi hizmetini başlatamadı hatası

Yazdırma biriktiricisi başlatamadı hatası sonrasında yazıcı driver bağlantılarını kaldırıp yeniden yükleme yapabilirsiniz. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatarak deneme gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Sağlayacağınız bu işlem aşamaları sonucunda problem yaşanmaya devam ederse aşağıda size vereceğimiz bilgileri işleme koymanızda fayda bulunmaktadır.

  • Böyle bir hata sonrasında bir çok farklı yöntem ile yazdırma biriktiricisini devre dışı koyabilirsiniz.
  • Biz ise bu aşamada size en kolay yöntemden bahsederek işlemlerinizi bitirmenize yardımcı olacağız.
  • İlk olarak bilgisayarınızın klavyesinde bulunan Windows tuşu ile birlikte X harfine basılı tutmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Tuş kombinasyonunu gerçekleştirmenizle birlikte gelen çalıştır alanındaki arama bölümüne services.msc yazarak enter tuşuna basınız.
  • Beraberinde gelen sayfada bir çok seçeneğin belirdiğini göreceksiniz.
  • İlgili sayfayı aşağıya doğru kaydırmanızla birlikte ‘’Yazdırma biriktiricisi’’ yazısına tıklayınız.
  • Yazdırma biriktiricisi seçeneğine sağ tıklayıp beraberinde ise ‘’Yeniden başlat’’ diyiniz.

Yazdırma hizmeti başlatamadı sorunu için yukarıda verdiğimiz bilgileri devreye koymanız neticesinde bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlat dediğinizde artık hiçbir sorunun kalmamış olması lazım.

Yeniden başlattığınızda aynı hata devam ediyorsa yazıcı sıfırlamasını denemenizi tavsiye ediyoruz. Yazıcının sıfırlama işlemlerini bitirdikten sonra varsa sorun bilgisayarınıza gelen güncellemelerinizi gözden geçiriniz. Onda da bir problem yok ise bizimle aldığınız hatayı yorumdan paylaşabilirsiniz. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hatanın gitmiş olması gerekmektedir.

Önceki İçerikDiske yazılmayı bekleyen dosyalar var hatası
Sonraki İçerikTikTok Shoutouts nedir ne işe yarar?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz