Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda YAAY videolar otomatik oynamasın ve açılmasın isteyenlere özel detayları paylaşacağız.

Türkiye’nin geliştirmiş olduğu YAAY uygulamasında yazı paylaşımlarınızın haricinde fotoğraf veya videolarınızı da paylaşabiliyorsunuz. Nitekim yapılan videoların paylaşımını da sizler izleyebiliyorsunuz. Ancak son zamanlarda YAAY videolar otomatik oynamasın ve açılmasın şeklinde araştırma sağlayanların fazlalaştığını söyleyebiliriz.

Özellikle mobil internet üzerinden ağa bağlantı kuruyorsanız eğer yani YAAY uygulamasına bağlantı kuruyorsanız muhtemelen videoların otomatik açılması internetinizin gitmesini sağlamaktadır.

Dolayısıyla bunun önüne geçebilmeniz için videoların otomatik değil de sizin onayınız doğrultusunda açılmasını isteyebilirsiniz. Diğer sosyal ağlarda olan bu ayarın YAAY uygulamasında da olduğunu bilmenizi isteriz.

YAAY videolar otomatik oynamasın ve açılmasın

YAAY videolar otomatik oynamasın

YAAY videolar otomatik oynamasın istiyorsanız bunun için uygulamanın içerisine giriş gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Normal şartlarda YAAY uygulamasının ayarlar alanına sol taraftaki profil resmine tıklıyorduk. Ancak bu alan sağ tarafa geçiş yapmış durumdadır.

Profil alanına gelmenizle birlikte yine sağ alt üst tarafta yer alan ‘’Ayar’’ sekmesine tıklayın. Beraberinde ise gelen sayfanın orta alanında ‘’Genel ayarlar’’ adı altında bir seçenek belirecektir. Buradaki seçeneğin üzerine dokunarak içerisine giriş sağlayın.

Adımlarınızı bu doğrultuda işleme koymanızla birlikte gelen sayfa da ‘’Otomatik video oynatma’’ seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek muhtemelen sizde açık durumdadır. Burayı kapalı konuma getirebilmeniz için ise sola kaydırmanız yeterlidir. Artık videolarınızın uygulama içerisinde otomatik olarak oynamayacaktır. Normalde ayarlarınızın hepsi bu kadar. Ancak siz ayarlarınızı belirtilen şekilde yapıyor olmanıza rağmen sorun yaşıyorsanız çözüme ilişkin bilgileri vereceğiz.

YAAY videolar otomatik açılmasın

YAAY videolar otomatik açılmasın isteyenler belirtilen işlemleri devreye alır ise sorunu giderebilir. Siz de bu duruma dahilsiniz. Ancak ben ayarları yapıyor olmama rağmen sorun giderilmiyor diyorsanız işlem esnasında sorun yaşamış olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Dolayısıyla internet bağlantınızı gözden geçirerek kesilen bir bağlantı varsa düzeltip aynı işlemleri sağlayıp deneme gerçekleştirin.

Olmaz ise uygulamanıza gelen bir güncellemeden ötürü sorun yaşamış olabilirsiniz. Bağlantılarınızı kontrol ederek tekrar işlem sağlamanızda yarar bulunmaktadır. YAAY uygulamasında var olan işlemleri belirtilen ayarlar doğrultusunda devreye almanız problemin giderilmesine neden olacaktır. Sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir yer varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

YAAY videolar otomatik açılmasın
YAAY videolar otomatik oynamasın ve açılmasın
Önceki İçerikXiaomi Mi 8 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikYAAY videolar otomatik açılmıyor ve oynamıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here