Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda YAAY karanlık modda gelmesin ve açılmasın istiyorsanız çözümü konu aldık.

Sosyal medya uygulamalarının fazlalaşmasıyla birlikte ülkemizin de bu alanda bir platform oluşturması beklenmekteydi. Nitekim Türkiye merkezli sosyal medya ağımız 2 Eylül 2020 tarihi itibariyle piyasaya sürülmüştür. YAAY karanlık modda gelmesin ve açılmasın diyenlerin sayısının da günden güne artış gösterdiğini gözlemledik.

Durum böyle olunca platformda açmış olduğunuz karanlık modun tekrardan aydınlığa geçebilmesi için hangi aşamaların gözden geçirilmesi gerektiğini inceleyeceğiz. Normalde çok basit bir işlem ancak karanlık modu siz aktif duruma getirmediyseniz eğer nereden pasif duruma getireceğinizi de bilmiyor olabilirsiniz. Haliyle bu ayarlarınızla ilgili aşamaları beraber gözden geçireceğiz.

YAAY karanlık modda gelmesin ve açılmasın

YAAY karanlık modda gelmesin

YAAY karanlık modda gelmesin istiyorsanız eğer aşamalarınızın nereden ve nasıl yapıldığı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Normalde bunu açtığınız yerden kapatma durumunuz var. Lakin uzun zaman önce açmışsanız ya da siz açmamışsanız eğer ayarların hangi alandan yapıldığına dair bilgilere sahip olamayabilirsiniz.

  • Bilgilerin kolay bir şekilde işleme girebilmesi için ‘’YAAY’’ uygulamasına giriş yapın.
  • Platformun içerisine girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sol üst tarafında bulunan ‘’Profil’’ simgesine dokunun.
  • Ayarlarınız neticesinde gelen sekmenin hemen sağ üst tarafında yer alan ayar düğmesine tıklayın.
  • Tüm bu belirtilen işlemleri devreye almanızla birlikte açılan sayfanın alt tarafında ‘’Karanlık modu’’ adı altında bir pencere ekranı görebileceksiniz.

Buradaki alan muhtemelen sizde açıktır. Dolayısıyla gündüzken bile karanlık görünüyor olması sizi rahatsız ediyor olabilir. Kapalı duruma getirilebilmesi için sola doğru kaydırmanız yeterli olmaktadır.

YAAY karanlık modda açılmasın

YAAY karanlık modda açılmasın diyenler normalde yukarıdaki aşamaları takip etmesiyle birlikte aşamalarını bitirmiş olmaları gereklidir. Ancak ben bu işlemleri yapıyor olmama rağmen problemin hala daha devam ediyor diyorsanız bunun da nedeni kesilen internet bağlantınız olabilir.

  • Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme gerçekleştirin.
  • Ayarlarınızı yapmanızla birlikte arka planda çalışan uygulamaları kapatıp tekrar giriş deneyin.
  • Olmaz ise kaldırıp yeniden yükleyerek deneme gerçekleştirin.

Belirtilen bu aşamalar sonucunda artık karanlık modda açılma durumu olmayacaktır. YAAY hakkında merak edilen ne varsa konu almaya devam edeceğimizi de bilmeniz de yarar bulunmaktadır.

YAAY karanlık modda gelmesin ve açılmasın
Önceki İçerikYAAY karanlık modu açma ve etkinleştirme
Sonraki İçerikYAAY kendiliğinden kapanıyor ve dışarı atıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here