Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi S2 format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağına dair bilgilendirme sağlayacağız.

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzda istenmeyen hatalarla karşılaşabilirsiniz. Hata donanımsal değil de teknik bir hata olması halinde cihazınızı hemen sıfırlama adıma koyarak hangi sorun varsa onun önüne geçebilirsiniz. Xiaomi Redmi S2 format atma ve sıfırlama ayarları hususunda sizi bilgilendireceğiz.

Telefonunuzda teknik manada problemler olduğunda araştırma yapıp çözüme ulaştırabilirsiniz.

Xiaomi Redmi S2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi S2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi S2 format atma ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun içerisindeki yedekleri almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi almanızla birlikte telefon yedeğini de ‘’Mcbackup’’ üzerinden yedeklemelerinizi alabilirsiniz.

Yedeklerinizi tamamını almanızla birlikte işlemler neticeye varmış olacak ve artık sıfırlama için her şey hazır olacaktır. Telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bilgiler dışında sorun yaşama ihtimaliniz olabilir.

  • Ayarlarınız neticesinde işlemlerin belirtilen alanda ilerlemesiyle birlikte artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.
  • İlk olarak menü alanına girip oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ tıklayınız.
  • Oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ ve ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Sağlayacağınız işlemler sonucunda sorun giderilmiş ve çözüm sağlanmış olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmek olacaktır.

Xiaomi Redmi S2 sıfırlama

Xiaomi Redmi S2 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikThe Bus sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWindows 10 unmountable boot volüme hatası
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here