Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 8T format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlayacağınıza dair bilgileri ele aldık.

Telefonlarımızı ilk aldığımızda son derece hızlı bir şekilde ilerleme sağlarken kullanımlarla birlikte yavaşlamalar meydana gelebilmektedir. Yavaşlık ve bilmeden bulaştırmış olduğumuz virüslerden temizlenebilmesi için sıfırlama yapılması gerekmektedir. Xiaomi Redmi Note 8T format atma ve sıfırlama işlemlerinizi bilmeyenler için çözüm aşamalarından bahsedeceğiz.

  • Aslında sıfırlam yapmak için bir problem yaşamanızı beklemeye gerek yok.
  • Cihaz içerisindeki gereksiz dosyalarınızdan ve hızlandırma aşamalarından yararlanabilmeniz için bunu yapabilirsiniz.
  • Elbette sürekli yapmanızı da tavsiye etmiyoruz. Çünkü sürekli yaparsanız cihazın ana kartına hasar verme durumu olabilir.
  • Ürününüzün sıfırlama yönteminin tek bir tane değil bir den fazla olduğunu söylemek mümkündür. Her iki yöntemi de sizinle paylaşacağız.

Xiaomi Redmi Note 8T format atma

Xiaomi Redmi Note 8T format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 8T format atma işlemlerine başlamadan önce yedeklerinizi alın ki sıfırlama sonrasında herhangi bir sorun yaşamayın. Normalde çoğu kişi bu sıfırlamayı direk olarak yaptığından dolayı içerisindeki verilerin gitmesinden ötürü zor durumlar yaşamaktadır.

Yedeklerinizi alırken telefonunuzun şarj oranına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Şarj yüzdesinin %70 ve üzerinde olmasına özen gösterin. Yüzdelik dilim bu şekilde olduğunda siz sıfırlamanızı rahat bir şekilde sağlayabileceksiniz.

  • Telefonunuzun menü ekranına gelerek ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş sağlayın.
  • Ayarlar alanına girişinizi sağladığınızda gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine dokunun.
  • Oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Fabrika verilerini sıfırla demenizle birlikte en son ekran da ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek sonrasında da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

İlk sıfırlama yöntemini bu şekilde bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Redmi Note 8T sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 8T sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikValheim sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram ek parola koyma ve belirleme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here