Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme açma ve etkinleştirme işlemlerinizi nereden sağlayacağınızı konu aldık.

Gün içerisinde yoğun olduğumuz zamanlarda telefonlarımıza bakamayabiliyoruz. Böyle anlarda aramayı yönlendirerek ilgili aramanın cevapsız kalmamasını sağlayabilirsiniz. Önemli bir toplantınız olmasına karşın önemli de bir telefon bekliyorsanız bu durum sizi sıkıntıya koyabilir. Telefonunuzdaki arama yönlendirme adımlarını nasıl işleme koyacağınızı birlikte kontrol edeceğiz.

Gelen bir aramayı yakın gördüğünüz ya da sizi tanıyan birine yönlendirmeniz halinde o an ki işinizin ne olduğunu karşı tarafa iletebilirsiniz. Bu sayede sizi arayan kişinin kim olduğunu ve daha sonrasında onunla iletişiminizi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bunu kullanmakta olduğunuz telefonunuzda nasıl ayarlayacağınıza ise birlikte göz gezdireceğiz. Ben hazırım diyorsanız eğer ilgili ayarlarımıza başlayabiliriz.

Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme açma ve etkinleştirme

Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme açma ve etkinleştirme

Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme açma işlemlerinizi farklı farklı yöntemlerde sağlayabilirsiniz. Meşgul iken, cevap veremediğinizde ya da size ulaşılamadığında yönlendirme ayarlarını devreye koyabilirsiniz. Bunu da yine telefonunuzda kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

İşlemlerini farklı farklı yöntemleri bulunuyor olsa da biz en kolay yöntemin hangisi olduğunu sizlere aktararak sorununuz gidereceğiz. Telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ bölümüne erişim sağlıyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra gelen ekranda ‘’Sistem uygulamaları’’ alanına dokunun.

Açılan sayfada ‘’Arama ayarları’’ seçeneğini göreceksiniz. Onun üzerine tıkladıktan sonra ‘’Arama yönlendirme ayarları’’ alanına giriş sağlayın. ‘’Her zaman yönlendir’’ kısmını aktif ederek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Ya da yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerin herhangi bir tanesini yaşadığınızda arama yönlendirmeyi faal hale getirebilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme etkinleştirme

Xiaomi Redmi Note 8 arama yönlendirme etkinleştirme ayarları için yukarıda bahsettiğimiz adımları kaleme almanız halinde herhangi bir problem yaşamadan devam edebilirsiniz. Sorun yaşamaya devam ederseniz bunu bizimle yorumda paylaşabilirsiniz. Şayet sorun yaşıyorsanız cihazınızın güncelleme ayarlarını gözden geçirmeniz gereklidir.

Güncellemeler işleme girdiğinde ise tekrar aynı bağlantıları devreye almanız yeterli olacaktır. Sormak veya eklemek istedikleriniz varsa bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here