Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz mevcut yazımızda Xiaomi Redmi Note 7 format atma ve sıfırlama adımlarının hangi alandan işleme koyacağınızı bildireceğiz.

Telefonunuzun içerisinde yer alan uygulamalar ve yapmış olduğunuz gezintilerden ötürü telefonunuzda yavaşlamalar meydana gelebilmektedir. Yavaşlamaların önüne geçilebilmesi için ise güzel bir sıfırlama sorunu gidermenize yardımcı olacaktır. Xiaomi Redmi Note 7 format atma ve sıfırlama aşamalarının işleme koyulabilmesi için sağlayacağınız aşamaları gözden geçireceğiz.

  • Her telefonun kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Yöntemlerin neler olduğunu da ayrı ayrı her telefon için kontrol etmeniz gereklidir.
  • Mevcut telefonunuz için nelerin gerekli olduğunu hazırlamış olduğumuz makalemizde ayrıntılı şekilde sunacağız.

Xiaomi Redmi Note 7 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 7 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 7 format atma adımlarınız öncesinde yapılması gereken aşamalar mevcuttur. İlk olarak yedeklerinizi alıp ondan sonra sıfırlamaya başlamanız gereklidir. Telefon yedeğiniz için ise ‘’Mcbackup’’ programından yararlanabilirsiniz.

Yedeklerinizi almanızla birlikte telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gereklidir. Verilere dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Ve devamında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Daha sonrasında ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ diyerek oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ diyelim.
  • Son adıma geldiğinizde ise ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte telefonunuzun sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

İlk yöntem için belirtilen aşamaları sağlamanız yeterli olacaktır. İkinci yöntem adına yapılacak aşamaları aşağıda paylaşmış bulunmaktayız.

Xiaomi Redmi Note 7 sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 7 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikPawn of the Dead sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSnapchat müzik ekleme ve bulma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here