Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 5 format atma ve sıfırlama aşamalarının nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuza sonradan yüklemiş olduğunuz uygulamalar ve yaptığınız gezintiler sonucunda yavaşlama meydana gelmiş olabilir. Veya farklı problemlerle karşılaşıyor olabilirsiniz. Sorunun giderilebilmesi için cihazın sıfırlamasını sağlamanız yeterli olmaktadır. Xiaomi Redmi Note 5 format atma ve sıfırlama noktasında hangi ayarların işleme konulacağına bakacağız.

  • Telefonunuzdaki işlemlerin devreye alınabilmesi için sıfırlama adımlarının nereden sağlanacağını ele alacağız.
  • Tabi bunun öncesinde alınması gereken önlemlerin de neler olduğunuz gözden geçireceğiz.
  • Ve devamında ise cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntem hakkında da sizi bilgilendireceğiz.

Xiaomi Redmi Note 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 format atma ayarlarınız için telefonunuzun yedeklemesini almalısınız. Yedeklemelerinize rehberi de dahil edecekseniz eğer ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedeklemelerinizi almanızla birlikte sıfırlamaya başlamadan önce telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Verilerin bu doğrultuda işleme konulması ile beraber artık sıfırlamalarınıza başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun menü ekranında bulunan ‘’Ayarlar’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Ve beraberinde gelen sayfada ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına tıklayıp oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • İşlemlerinizin sonuna geldiğinizde ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek en sonra ekranda da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Bahsedilen bütün ayarları işleme almanızla birlikte artık ikinci sıfırlama yöntemine başlayabilirsiniz. Verdiğimiz bilgiler tamamen ilk sıfırlama yöntemi için geçerli bir işlemdir.

Xiaomi Redmi Note 5 sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 5 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikTeardown Sistem Gereksinimleri Pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYAAY karanlık modu açma ve etkinleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here