Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Note 4 format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi aydınlatacağız.

Mevcut telefonunuzda teknik bir problem varsa eğer bunu araştırmalar sonucunda giderebilmeniz mümkündür. Sıfırlama ayarlarınız için yapılması muhtemel adımlardan da bahsedeceğiz. Xiaomi Redmi Note 4 format atma ve sıfırlama ayarlarına bakacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlanması cihazı rahatlattığı gibi yaşadığınız teknik sorunlarında anında gidermektedir.
  • Dolayısıyla bu da sizin için olumlu sonuçlardan bir tanesi haline gelmektedir. Şimdi size bu ayarların nereden yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Xiaomi Redmi Note 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 4 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 4 format atma işlemi için telefonunuzun içerisinde yer alan bilgilerin gitmemesi için muhakkak yedeklerin alınması gereklidir. Yedeklerinizi alırken rehberin gitmemesi için muhakkak ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Rehberin yedeklemesini sağladığınız sırada aynı zamanda telefonunuzun şarjına bakınız. Şarjınız %70 ve üzerinde ise sıfırlama ayarlarına sorunsuz şekilde başlayabilirsiniz.

  • Kullandığınız telefonunuzun sıfırlanması için öncelikle telefonunuzun menü bölümüne geliniz.
  • Devamında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokununuz.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemleri bitiriniz.
  • Her şeyi sil dediğinizde cihazın sıfırlama ayarlarını bitmiş olacaktır.

İşlemlerinizi sağlamanızla birlikte cihazınızın ilk sıfırlama ayarlarını bitirmiş olacaksınız. İkinci sıfırlama ayarlarını ise aşağıdaki şekilde sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Redmi Note 4 sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 4 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikLumberjack Simulator sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here