Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi K20 Pro format atma ve sıfırlama aşamaları için izlenecek çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Kullanmakta olduğunuz telefonunuzun içerisindeki kullanımı yavaşlamaya başladı ya da bilmediğiniz bir alanda virüs bulaştıysa çözüme yönelik aşamalar sıfırlamaktan geçmektedir. Xiaomi Redmi K20 Pro format atma ve sıfırlama işlemleri için aşamaları sizinle birlikte beraber inceleyeceğiz.

  • Normalde telefonların her birinin ayrı bir sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Cihazda meydana gelen arıza donanımsal değil teknik ise sıfırlama yeterli bir çözüm yoludur.
  • Ancak donanımsal kaynaklı bir problem yaşıyorsanız eğer sıfırlama çok fazla işinizi gören bir yöntem değildir.

Xiaomi Redmi K20 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K20 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi K20 Pro format atma ayarlarınızın öncesinde telefonunuzda yedek alacağınız verileri almayı unutmayın. Yedeklerinizi almanızla birlikte rehberinizi de yedekleyebilirsiniz. Rehber yedeklemesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Tüm her şeyin yedeklenmesi ile birlikte geriye kalan işlem ise ürünün sıfırlanmasından geçmektedir. Tabi bir de telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına da dikkat etmeniz gereklidir. Oran bu yüzdenin altında ise sıfırlamaya başlamamanızı tavsiye ediyoruz.

  • Verdiğimiz bilgiler ışığında sıfırlama için ilk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ayarlar sonrasında ise gelen ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Oradan da gelen sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine tıklayın.
  • En son aşama da ise karşınıza çıkan bilgilendirme içerisinde ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından ise ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Telefonunuzun ilk formatlama yöntemini belirtilen ayarlar ışığında bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Redmi K20 Pro sıfırlama

Xiaomi Redmi K20 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz