Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi Go format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda sizlere yardımcı olabilmek adına işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun yavaşlaması, donması ya da kasma gibi durumlarda cihazınızın formatlamasını devreye koyarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Xiaomi Redmi Go format atma ve sıfırlama aşamaları hakkında bilgilendirmeleri konu aldık.

  • Beraber gerçekleştireceğimiz aşamalar neticesinde sorununuzu kısa süre içerisinde giderebileceksiniz.
  • Sıfırlama işlemi için iki ayrı yöntem bulunmaktadır.
  • Her iki yöntemi de sizler için ayrı şekilde ele alarak sorununuzun giderilmesini sağlayacağız.

Xiaomi Redmi Go format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Go format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi Go format atma aşamalarının nereden yapılacağı konusunda sizleri bilgilendirirken aynı esnada önlem içinde nelerin yapılması gerektiğini bildireceğiz. İlk olarak telefonunuzun içerisinde bulunan yedeklerinizin alınması gereklidir. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklemesini de unutmayın.

Rehberin yedeklenmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Yedeklemelerinizin alınması ile beraber cihazın şarj oranının ise %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüzdelik dilime bu şekilde dikkat etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinize başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun içerisinde bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına girelim.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Ve devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Sağlanan işlem aşamaları sonrasında gelen sayfada yer alan ‘’Telefonu sıfırla’’ düğmesine dokunup oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ diyebilirsiniz.

Gerçekleştirilen işlemlerinizle birlikte telefonunuzun sıfırlama aşamaları için ilk yöntemi bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Redmi Go sıfırlama

Xiaomi Redmi Go sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikNioh 2 Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikYoutube yorumlar yüklenmiyor ve gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here