Değerli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi 9C format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Akıllı telefonlar artık tüm herkesin elinde bulunmaktadır. Telefonunuzun içerisinde meydana gelen bir arıza donanımsal kaynaklı değil ise en son yapacağınız sıfırlama adımı ile birlikte cihazınızın sıfırlamasını devreye alabilirsiniz. Xiaomi Redmi 9C format atma ve sıfırlama işlemlerinin nereden sağlanacağına dair detaylara beraber göz gezdireceğiz.

  • Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun içerisindeki verilerin kaybolmamasını istiyorsanız ve sorunsuz şekilde sıfırlama yapmak istiyorsanız vereceğimiz bilgiler işinizi fazlasıyla görecektir.
  • Ki sıfırlama öncesinde hangi önlemlerin alınacağını ve telefonunuzun iki farklı sıfırlama yönteminin neler olduğuna da bakacağız.
  • Bilgileri verirken sizden tek isteğimiz ise ayarları bahsedilen şekilde işleme koymak olacaktır.

Xiaomi Redmi 9C format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9C format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9C format atma noktasında ayarlarınız öncesinde muhakkak telefon içerisindeki yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi almadan sıfırlamaya girerseniz eğer ister istemez bağlantı ile ilgili problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Yedeklerinizi alırken rehberinizin de yedeklenmesini istiyorsanız Mcbackup uygulamasını tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda uygulama şifrelerinizi de bir kenara not alırken şarj yüzdenizin de &70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Telefonunuzda bu ayarları devreye koymanızla birlikte ‘’Ayarlar’’ alanına giriş sağlayın.
  • Devamında da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Sonrasında gelen sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte,
  • Son sayfada açılan ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunup beraberinde de ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemini bu sayede bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri işleme almanız yeterlidir.

Xiaomi Redmi 9C sıfırlama

Xiaomi Redmi 9C sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikDEVOUR Sistem Gereksinimleri Pc Kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram son görülmem gözükmesin ve çıkmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here