Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 9A format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden yapacağınıza dair bilgilendirmeyi vereceğiz.

Telefonunuzda meydana gelen arızanın giderilebilmesi için sıfırlamaya gitmeniz yeterlidir. Ancak her sorunda sıfırlamaya gitmeniz mantıklı değildir. İlk olarak sorunu araştırıp çözüm bulamadığınızda en son yöntem bu işlemi deneyebilirsiniz. Xiaomi Redmi 9A format atma ve sıfırlama ayarları konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Kullanıyor olduğunuz telefonun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de sizinle paylaşacağız.
  • Haricinde telefonunuzun sıfırlanmadan önce alacağınız önlemlerin neler olduğundan da bahsedeceğiz.
  • Her türlü sorununuzda cihazın sıfırlanmaması gerektiği zaten bildirdik. Donanımsal kaynaklı problemlerde cihazın servise gitmesinden başka çözüm yolu bulunmadığını da sizinle paylaşmakta yarar bulunmaktadır.

Xiaomi Redmi 9A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 9A format atma işlem aşamalarının devreye konulabilmesi için öncelikle telefonunuzun içerisindeki bilgilerin yedeklenmesi gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken telefon rehberinizin de yedeklenebilmesi için Mcbackup uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Yedeklerin alınması ile beraber telefonunuzun şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüzdelik dilime de dikkat etmenizle birlikte artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin üzerine gelerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Açılan sayfada yer alan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte,
  • ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Ve son olarak ‘’Her şeyi sil’’ diyerek işlemlerinizi bitirin.

Sağlayacağınız ayarlar telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemi için yeterlidir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki verileri dikkate almanız yeterliliğini koruyacaktır.

Xiaomi Redmi 9A sıfırlama

Xiaomi Redmi 9A sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikBack 4 Blood Sistem Gereksinimleri Pc Kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal uygulamasına wifiden girilmiyor ve çalışmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here