Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 8A format atma ve sıfırlama ayarlarınız konusunda işlemlerin nereden sağlanacağına beraber bakacağız.

Kullanıyor olduğunuz telefonunuzun içerisindeki bağlantıların yavaşlamış olması ve sorun çıkarmasından ötürü cihazın sıfırlamasına gidebilirsiniz. Telefonunuzun sıfırlamasını daha öncesinde yapmadıysanız eğer Xiaomi Redmi 8A format atma ve sıfırlama aşamalarının nasıl sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Formatlama ayarlarınız öncesinde alacağınız önlemlerin neler olduğunu ve bu önlemlere istinaden nelerin gerekli olduğunu söyleyeceğiz.
  • Sizden bu aşamada istediğimiz aşamaları belirttiğimiz şekilde işleme koymanız olacaktır.
  • Bu sayede en ufak bir problem yaşamadan sorununuzu giderebileceksiniz.

Xiaomi Redmi 8A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 8A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 8A format atma işlemlerine ben hazırım diyorsanız eğer ilk önce telefonunuzun yedeklerini almayı unutmayın. Yedeklerinizi almanızla birlikte aynı zamanda cihazınızın içerisindeki rehberin yedeklenebilmesi için de ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanmanız gerekmektedir.

Yedeklerinizi alırken sıfırlama esnasında hata almayın diye şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Oran bunun altında olması halinde sıfırlama sırasında sorun olabilir.

  • Telefonunuzun ayarlar bölmesine giriş sağladıktan sonra gelen sayfada ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına giriş sağlayın.
  • Bununla birlikte gelen ekranda ‘’Fabrika ayarlarını sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Ve sonrasında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyelim.
  • En sonunda ise ‘’ Her şeyi sil’’ dediğinizde işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

İlk sıfırlama yöntemini belirtilen ayarlar ışığında sağlamış olacaksınız. İkinci adım için ise aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Redmi 8A sıfırlama

Xiaomi Redmi 8A sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikPotentia Sistem Gereksinimleri Pc Kaldırır mı?
Sonraki İçerikTik tok işleminiz tamamlanamıyor ve satın alma başarısız
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here