Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 7A format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza ilişkin bilgileri ele aldık.

Üretilen tüm teknolojik ürünlerinde istemsiz bir şekilde arıza ya da yavaşlık meydana gelebilmektedir. Bu ürünlere telefonları da dahil edebiliriz. Telefonunuzun yavaşlık ya da virüs bulaşması durumunda sıfırlama yöntemine gidilmesi gereklidir. Xiaomi Redmi 7A format atma ve sıfırlama aşamalarıyla alakalı sizi bilgilendireceğiz.

  • Telefonunuzun sıfırlama aşamalarına başlamadan önce alacağınız önlemler hakkında da sizi bilgilendireceğiz.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi bulunan ürününüzün içerisindeki ayarları hangi alandan sağlanacağına bakacağız.
  • Beraber gerçekleştireceğimiz işlemler neticesinde sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşacaktır.

Xiaomi Redmi 7A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 7A format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 7A format atma ayarlarını devreye almadan önce telefonunuzda bulunan yedeklerin alınması gerekmektedir. Rehber yedeklemesini de buna dahil edebilirsiniz. Öncesinde hiç rehberin yedeklemesini almadıysanız eğer muhtemelen hata ile karşılamak istemezsiniz.

Dolayısıyla Mcbackup uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bunların haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Oran bu şekilde ise sorunsuz şekilde sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İşlem için öncelikle telefonunuzun menü alanından ‘’Ayarlar’’ alanına giriş sağlayın.
  • Ayarlar kısmına geldiğinizde ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ düğmesine dokunun.
  • Ve bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Gelen ekranda bulunan ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine tıklayıp oradan da ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Aşamaları bahsedilen şekilde işleme koymanızla birlikte sorun giderilmiş olacaktır. İlgili ayarlarda aklınıza takılan ya da sormak istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 7A sıfırlama

Xiaomi Redmi 7A sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikHellish Quart sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSignal karanlık modu açma ve etkinleştirme
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here