Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Redmi 6 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden işleme konulacağına değineceğiz.

Akıllı telefonlarımızın kullanımları esnasında bazen istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilmekteyiz. Sorunların giderilebilmesi için yapılması gereken ve izlenmesi gereken yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin en sonunda ise sıfırlama önerilmektedir. Xiaomi Redmi 6 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

  • Her cihazın kendine göre sıfırlama yöntemi olmasından dolayı sizinde bu yöntemleri bire bir nasıl işleme koyacağınıza dair kontrolleri yapacağız.
  • Gerçekleştireceğimiz işlem aşamaları neticesinde sorunu giderebileceksiniz.
  • Sizden tek isteğimiz verdiğimiz ayarları doğru bir şekilde devreye almanız olacaktır.

Xiaomi Redmi 6 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 Pro format atma adımlarını kontrol ettiğiniz sırada gelen bilgilendirmeler üzerine ilerleme yaptığınızda cihazınızın ilk olarak yedeklerini almanız gerekmektedir. Yedekleri almanızla birlikte telefon rehberinizi de yedeklemeniz lazım. Cihazınızın yedekleme işlemlerini devreye koymanız halinde hemen sıfırlamaya başlamayın.

Çünkü telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına gelmektedir. Şayet şarj oranı bu seviyede değil ise işlem sırasında hata işle karşılaşabilirsiniz.

  • Belirtilen işlem neticesinde telefonunuzun ‘’Menü’’ alanına gelip oradan da ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da gelen sayfa içerisinde ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek ardından ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Ayarlar neticesinde gelen ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ ve ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Tüm işlem aşamaları neticesinde sorun giderilmiş ve sıfırlamanın ilk ayağını bitireceksiniz. İkinci aşamaları için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 6 Pro sıfırlama

Xiaomi Redmi 6 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikYAAY mail adresini değiştirme ve düzenleme
Sonraki İçerikBlack Legend sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here