Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama aşamaları neticesinde bilgi vereceğiz.

Her telefonunuzun arıza yapmasında sıfırlamaya gitmeseniz de giderilmeyen problemlerde bu ayarları işleme koymanızda fayda bulunmaktadır. Xiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama adımları için izlenecek çözüm yollarına beraber göz gezdireceğiz.

  • Cihazınızın sıfırlanama adımları konusunda size bilgi verirken sıfırlama öncesi ve sonrasında hata almamanız için gerekenleri de söyleyeceğiz.
  • Bu aşamada sizden tek isteğimiz vereceğimiz bilgileri harfiyen devreye koyabilirsiniz.

Xiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 3S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Redmi 3S format atma işlemleriniz için öncelikle telefonunuzun yedekleme ayarlarını ve uygulama bilgilerini bir kenara not almalısınız. Rehber yedeklenmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Rehber yedeklemesini aldıktan sonra ise telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Ben hazırım diyorsanız artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Telefon sıfırlanması için öncelikle telefonunuzun menü bölümüne geliniz.
  • Devamında ise ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokununuz.
  • Bir sonraki ekranda ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyerek devamında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ diyerek işlemleri bitiriniz.
  • Her şeyi sil dediğinizde cihazın sıfırlama ayarlarını bitirebilirsiniz.

Belirtilen işlemlerin devreye alınması ile birlikte sıfırlama ayarları tamamlanmış olacaktır. İkinci sıfırlama ayarları için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Redmi 3S sıfırlama

Xiaomi Redmi 3S sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 5S Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Redmi Note 4 format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz