Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Poco M2 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan devreye koyacağınıza dair detayları ele aldık.

Artık teknolojik ürünlerimizde yaşanan sorunu bir servise götürmeden kendimiz araştırma sağlayıp giderebiliyoruz. Araştırmalar netice vermez ise telefonunuzu en son ihtimal sıfırlama yaparak çözümü sağlayabilirsiniz. Xiaomi Poco M2 Pro format atma ve sıfırlama ayarlarını işleme koyulabilmesi için hangi adımların takip edilmesi gerektiğini de sizlere bilgilendireceğiz.

  • Normalde telefonun sıfırlamasına başlamadan önce almanız gereken önlemler bulunmaktadır.
  • Bu önlemlerin alınmadan sıfırlamaya gidilmesi sonrasında hatalarla karşılaşabilirsiniz.
  • Hatasız bir sıfırlama olabilmesi için işlem aşamalarını adım adım paylaşıyor olacağız. Sizden isteğimiz de verdiğimiz ayarları bu şekilde devreye almanızdır.
  • İki ayrı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü telefonunuzun iki ayrı yöntemini de aktaracağız.

Xiaomi Poco M2 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Poco M2 Pro format atma ve sıfırlama

Xiaomi Poco M2 Pro format atma ayarlarınızın işleme konulabilmesi için telefonunuzun yedeklerini almış olmalısınız. Mcbackup uygulamasını kullanarak rehberin yedeğini alırken, gmail senkronizasyonunu yaparak uygulama şifrelerinizi de bir kenara not etmeniz gerekmektedir.

Elbette sadece bu bilgiler yeterli değildir. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Verdiğimiz bütün bilgileri işleme koymanızla birlikte artık sıfırlama ayarlarına başlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzun ana menü ekranına gelerek ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirin.
  • Açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Ardından ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Beraberinde gelen sayfada yer alan ‘’Telefonu sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Her şeyi sil demenizle birlikte sıfırlama ayarları bitmiş olacaktır.

İlk yöntem için belirtilen ayarları devreye koymanız yeterlidir. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Xiaomi Poco M2 Pro sıfırlama

Xiaomi Poco M2 Pro sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikThe Medium Sistem Gereksinimleri Pc Kaldırır mı?
Sonraki İçerikinstagram kamera ayarı nerede ve bulamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here