Paylaş

Xiaomi mi wifi pro repeater kurulum işlemlerini nereden yapacağınızı bilmiyorsanız eğer izleyeceğiniz çözüm yollarını yazımız içerisinde anlatacağız.

Modeminizin çekim alanı yetersiz olduğu durumlarda hemen Access point ya da Repeater ürünü almaktayız. Uzak doğunun teknoloji devi Xiaomi ise çıkarmış olduğu repeater ile ilgili oldukça ses getirdi diyebiliriz. Aldığınız Xiaomi mi wiFi pro ürünün kurulum aşamalarını nasıl olacağını beraber kontrol sağlayacağız.

Özellikle modem ve repeater kurulumları almış olduğunuz cihazın model ve markasına göre değişim göstermektedir. Normalde bir repeater kurulumunuzu sağlayabilmeniz için bir bilgisayara ihtiyacınız olmaktadır. Ancak Xiaomi mi wiFi pro ürünü için buna gerek bulunmamaktadır. Bunun için bize gerekli olan Android ya da iOS işletim sistemli bir telefon olması yeterlidir. Alınan ürünün hiçbir şekilde bilgisayar girişi bulunmadığı için tamamen kablosuz olacak şekilde kurulum işlemlerini sağlayacağız. İşlemlerinize başlamadan önce telefonunuzun markasının ne olduğunu haliyle bilmemekteyiz. O yüzden ya Play store ya da Apple store uygulamanıza giriş sağlıyorsunuz. Xiaomi mi wifi pro repeater kurulum işlemlerinizi birlikte adım adım inceleyeğiz.

Xiaomi mi wifi pro

Xiaomi mi wifi pro

Xiaomi mi wiFi pro ürününün kurulumuna başlayabilmeniz için giriş yapmış olduğunuz mağazanın arama bölümüne ‘’Mi home’’ yazdıktan sonra ara diyebilirsiniz. Ve karşınıza gelen ilk seçeneğin üzerine tıklayıp indirin. Uygulamanızı telefonunuza indirdikten sonra açtığınızda daha öncesinde bir hesabınız olmamasından dolayı yeni bir hesap oluşturun.

Hesabı oluşturduktan sonra uygulamayı açın. Oturum işlemlerinizi sağladığınızda profil simgesine tıklayıp oradan ülke seçimini değiştirmelisiniz. Ülkeyi ‘’Mainland/China’’ olarak değiştirin. Ya uygulama dilim değiştirse diye düşünebilirsiniz. Ancak böyle bir düşünce içerisine girmenize gerek bulunmamaktadır. Dil yine Türkçe olarak devam edebileceksiniz.

Repeater kurulumu

Xiaomi mi wiFi pro repeater Kurulum

Repeater kurulumu için bu işlemlerinizi hazır hale getirdiğinizde diğer kalan işlemlerinizi adım adım olacak şekilde sizlere aktaracağız.

  • İşlemlerinize devam ederken karşınızda bulunan ‘’Top to add a device’’ kısmına dokunun.
  • Beraberinde Gateway kısmından wifi repeater pro ürünü seçin.
  • Ayarlarınız sırasında aldığınız ürün prize takılı olacağından dolayı sarı renkte yanıp sönmeye başlayacaktır.
  • Eğer üründe hiçbir ışık yok ise prize takılı olduğundan emin olun. Çıkartıp tekrar takarak deneme sağlayın. Sarı ışık yandığında ise diğer aşamalara geçeceğiz.
  • Daha sonrasında kuracağınız ana modemi gelen ekrandan seçin.
  • Ağın bağlantılarını kurduğunuzda ağı cihaza tanıtabilmek için kablosuz ağlar üzerinde bulunan xiaomi repeater ağını görüp ona katıl diyelim.
  • Yaptığınız işlemler sonrasında artık Mi wifi pro ürününüze tanıtım olmaya başlayacaktır. İşlemler yaklaşık olarak 1 dakika kadar sürebilmektedir.

Xiaomi mi wifi pro üzerindeki ışık maviye döndüğünde ise artık sorunsuz şekilde kullanımlara başlayabilirsiniz. Hatta isterseniz kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirebilirsiniz. Xiaomi mi wifi pro repeater kurulum işlemleri sırasında takıldığınız yer olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here