Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Play format atma ve sıfırlama işlemleri konusunda hangi aşamaların gözden geçireceğinizi beraber inceleyeceğiz.

Telefonlarımızda bazen istenmeyen hatalarla karşılaşabilmekteyiz. Hatalar sonucunda sorunun giderilebilmesi için araştırmalar içerisine girebilirsiniz. Yaptığınız bu araştırmalar neticesinde en son adım ise cihazın sıfırlaması olmaktadır. Xiaomi Mi Play format atma ve sıfırlama ayarları konusundaki adımlarınızı hangi alandan sağlanacağına beraber göz gezdireceğiz.

  • Telefonların kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır. İlgili yöntemlerin ayrı olmasından ötürü sizin telefonunuz için nasıl bir yol izleneceğini de kaleme aldık.
  • Vereceğimiz aşamalarla birlikte çok rahat bir şekilde telefon sıfırlamasını gerçekleştirebileceksiniz.
  • Sağlayacağınız adımlarla beraber sorununuzu kısa süre içerisinde giderebilirsiniz.

Xiaomi Mi Play format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Play format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Play format atma ayarları öncesinde almanız gereken önlemler bulunmaktadır. İlgili önlemlerin alınmaması durumunda sorun yaşayabilirsiniz. Sorun için öncelikli olarak telefonunuzdaki yedeklerinizi almanız gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklemesini de unutmamanız gereklidir.

Rehberin yedekleme işlemlerini devreye koyabilmeniz için ise öncelikli olarak ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz. Haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasında dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Telefonunuzun içerisinde ‘’Ayarlar’’ alanına erişim sağlayın.
  • Ayarlar bölmesine giriş sağlamanızla birlikte gelen sayfada bulunan ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Ve onun sonrasında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ butonuna tıklayın.
  • Açılan ekran üzerinden de ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir.

En son aşamada da ‘’Her şeyi sil’’ demenizle birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Tüm bu anlatımlar sonucunda aklınıza takılan yer olur ise bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Xiaomi Mi Play sıfırlama

Xiaomi Mi Play sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikRanch Simulator Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikResident Evil Village sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here