Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Note 10 Lite format atma ve sıfırlama işlem aşamalarının neler olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

Telefonlarınıza yüklediğiniz uygulamalar belli bir aşamadan sonra cihazınızı yavaşlatabilmektedir. Bununla birlikte gezinti sağlamış olduğunuz web sitelerinde de virüs bulaşma durumu da olabilmektedir. Yaşanan sorunun giderilebilmesi için de en son ihtimal cihazın sıfırlanmasıdır. Xiaomi Mi Note 10 Lite format atma ve sıfırlama ayarlarınız için izlenecek adımlardan bahsedeceğiz.

  • Ayarlarınız öncesinde almanız gereken önlemlerin neler olduğunu ve hangi alana giriş sağlanarak sıfırlama sağlanacağını sizinle paylaşıyor olacağız.
  • Normal koşullarda her telefonun kendine has sıfırlama yöntemleri bulunmaktadır.
  • Sizin cihazınızın ise iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından dolayı her iki yöntemi de sizler için kaleme alacağız.

Xiaomi Mi Note 10 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Lite format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Lite format atma ayarlarınızın işleme konulabilmesi için izlemeniz gereken çözüm yollarına beraber sağlayacağız. Lakin bunun öncesinde telefonunuzun sıfırlamasına başlamadan önce cihazınızın içerisindeki yedeklerin alınması gerekmektedir. Yedeklerinizi almanızla birlikte rehberinizi de Mcbackup uygulaması üzerinden yedekleyebilirsiniz.

Bunların dışında telefonunuzun şarj oranını da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Oran belirtilen seviyenin altında ise sıfırlamaya başlamamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sıfırlamaya bu şekilde başladığınızda hata alabilme ihtimaliniz yüksektir.

  • Sıfırlama ayarlarınız için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine giriş sağlayın.
  • Ayarlar sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine dokunun.
  • Son olarak ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte gelen sayfada ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterlidir.
  • En sonunda da ‘’Her şeyi sil’’ diyerek sıfırlama aşamalarınızı bitirebilirsiniz.

Ayarların belirtilen şekilde işleme konulabilmesinin ardından ilk sıfırlama yöntemi bitmiş olacaktır. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 10 Lite sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 Lite sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz