Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Note 10 format atma ve sıfırlama ayarlarının nereden sağlanacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

Teknolojik ürünlerimizin kullanımları sırasında nedeni bilinmeyen sebeplerden dolayı kasmalar meydana gelebilmektedir. Sürekli donan ya da kasan bir cihazın kullanımı belli bir aşamadan sonra sizi sıkıntıya koyabilir. Xiaomi Mi Note 10 format atma ve sıfırlama araştırmasının yapılma nedeni de kasmaların önüne geçilmesi içindir.

  • Genelde web sitelerinde yapmış olduğumuz gezintiler ya da indirdiğimiz uygulamalardan dolayı telefonlarımızda kasmaların meydana geldiği olabilmektedir.
  • Durumun önüne geçilebilmesi için izlenmesi gereken yolları sizlere detaylı olarak aktaracağız.
  • Normal şartlarda telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de sizin için ayrı ayrı olarak ele alacağız.

Xiaomi Mi Note 10 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Note 10 format atma ayarlarının işleme alınmadan önce cihazın içerisindeki yedeklerin mutlaka alınması gerekmektedir. Yedeklerinizi alırken rehber yedeklemenizi ve uygulama şifrelerinizi de bir kenara not alın.

Sadece rehber yedekleme ile işlemin bitmeyeceğini de belirtmek istiyoruz. Aynı zamanda telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm şartları yerine getirmenizle birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz.

  • Sıfırlama adımı için öncelikle telefonunuzun içerisinde yer alan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda bulunan ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ tıklayın.
  • Ve bir sonraki ekranda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra en son işlemde ise ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterlidir.

Tüm bu bahsedilen ayarlarınız sonucunda işlemler bitmiş ve telefonunuzun ilk sıfırlama işlemleri de tamamlanmış olacaktır.

Xiaomi Mi Note 10 sıfırlama

ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 10 format atma ve sıfırlama

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz