Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi Mix Alpha format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağımıza bakacağız.

Kullanmakta olduğumuz telefonlarımızda yaşanan sorun donanımsal değil teknik bir sorunsa eğer bunu gidermek mümkündür. Sıfırlama işlemi telefonunuzda meydana gelen problemi gidermeye yetmektedir. Çoğu kullanıcı Xiaomi Mi Mix Alpha format atma ve sıfırlama aramalarını sıklaştırdığı görüntülemektedir.

  • Telefonunuzun iki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de sizin için ayrı ayrı ele alacağız.
  • İşlem aşamaları sonucunda sorununuzu giderirken bundan sonraki süreçte ise sıfırlamayı artık kendi başınıza yapabileceksiniz.
  • Kendiniz sıfırlamayı öğrendiğinizde ise sürekli olarak bu işlemi sağlamamanız gerektiğini de bilmeniz de fayda bulunuyor.

Xiaomi Mi Mix Alpha format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix Alpha format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix Alpha format atma ayarları öncesinde cihazınızın içerisindeki yedeklerinizi almanıza dikkat edin. Yedeklerinizi almanızla beraber cihaz içerisinde bulunan uygulamalarınızın şifrelerini bir kenara not alın. Aynı zamanda telefon rehberinin yedeklenebilmesi için ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken telefon şarj yüzdesinin de %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Yüzdelik seviye bunun altında düşmesi durumunda sıfırlamaya başlarsanız hata alabilirsiniz.

  • Telefonunuzun sıfırlama aşamaları için öncelikle ‘’Ayarlar’’ kısmına dokunun.
  • Ayarlar bölmesine dokunmanızla birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Son aşamalara geldiğinizde ise gelen ekranda ‘’Telefonu sıfırla’’ butonuna dokunun.
  • En son olarak ‘’Her şeyi sil’’ dediğinizde tüm her şey silinmiş olacaktır.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme almanızla birlikte bundan sonraki aşamalarda herhangi bir sorun yaşamayacağınızı bilmenizi isteriz. İkinci yöntem için ise aşağıdaki bilgiler işinizi görecektir.

Xiaomi Mi Mix Alpha sıfırlama

Xiaomi Mi Mix Alpha sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikWarlander Sistem Gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram web nedir ve nasıl açılır?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here