Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Xiaomi Mi Mix 2S format atma ve sıfırlama aşamalarının işleme alınabilmesi için gerekenleri konu aldık.

Telefonunuzda bazen istenmeyen sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde artık kısa araştırma yaparak yaşanan her türlü sorunu giderebilmeniz mümkündür. Dolayısıyla sıfırlama yöntemini de işleme alabilirsiniz. Xiaomi Mi Mix 2S format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan devreye koyacağımız bakacağız.

  • Telefonunuzun sıfırlanması için izlenecek çözüm yöntemlerini sizin için ele alacağız.
  • İki farklı yöntem olmasından ötürü her iki yöntemi sizin için kaleme almış bulunmaktayız.

Xiaomi Mi Mix 2S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2S format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2S format atma ayarlarınızı devreye almadan önce muhakkak yedekleri almanızı tavsiye ediyoruz. Yedek almadan sıfırlama yoluna gitmeniz verilerinizin kaybolmasına neden olacaktır. Böyle bir nedeni ortadan kaldırmak için yedeklerinizi almalısınız.

Yedeklerle birlikte rehberin de yedeklenebilmesi için rehber yedeklemesini de ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun şarj oranı da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Yedeklerinizi almanızla birlikte artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girerek gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla diyelim.
  • Sonrasında ise ‘’Telefonu sıfırla’’ dedikten sonra ‘’Her şeyi sil’’ demeniz yeterli olacaktır.

Belirtiğimiz tüm bu işlemler neticesinde sıfırlama işleminin ilk ayağını bitirmiş olacaksınız. İkinci yöntem için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Mix 2S sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2S sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikCrazy Machines 3 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikSpacebase Startopia sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here