Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama adımlarını sizinle paylaşacağız.

Kullanıyor olduğunuz teknolojik ürünlerinin sıfırlama ayarlarını artık siz araştırma yaparak gerçekleştirmeniz mümkündür. Burada size tek lazım olan şey doğru olan bir araştırma içerisine girmek olacaktır. Xiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama ayarlarını birlikte gözlemleyeceğiz.

  • Her cihazın kendine has sıfırlama yöntemi bulunduğundan dolayı sizin cihazınızın da kendine has yöntemi mevcuttur.
  • İki farklı sıfırlama yöntemi olmasından ötürü her iki yöntemi de ele alacağız.

Xiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2 format atma ayarlarını işleme alınabilmesi için cihazın yedeklemelerini devreye koymalısınız. Bu ayarları işleme koymadan önce telefonunuzun yedeklemelerini almanız gerekmektedir. Yedeklerin aldıktan sonra telefon yedeklemesini alabilmesi için ‘’Mcbackup’’ uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Yedekler haricinde telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına dikkat etmelisiniz. Yedeklemeler ve şarj oranını belirtilen şekilde işleme alırsanız sorun kalmadan sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce telefonunuzun sıfırlama ayarları için ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapabilirsiniz.
  • Ayarlar bölümünden sonra ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ kısmına giriş yapınız.
  • Oradan da ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyelim.
  • Tüm bu bahsedilen ayarlarınız neticesinde ‘’Her şeyi sil’’ demelisiniz.

İlk sıfırlama yöntemini belirtilen şekilde devreye alabilirsiniz. İkinci sıfırlama işlemi için ise aşağıdaki adımları devreye koyunuz.

Xiaomi Mi Mix 2 sıfırlama

Xiaomi Mi Mix 2 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz