Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama ayarları için gerekenleri ele aldık.

Her telefonun kendi içerisinde ki özellikleri ve sıfırlama yöntemleri ayrı ayrıdır. Dolayısıyla cihazınızı sıfırlamak istiyorsanız doğru cihazın ayarları için o cihazın isim bilgilerini doğru bir şekilde yazıp arattırma sağlamalısınız. Xiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama işlemleri için gerekenleri ele alacağız.

  • Bahse konu olan telefon için sıfırlama yöntemi öncesinde almanız gereken önlemlerden de bahsedeceğiz.
  • Dolayısıyla vereceğimiz bilgiler doğrultusunda sıfırlamanızı kafanız rahat bir şekilde işleme alabileceksiniz.

Xiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Max 2 format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi Max 2 format atma ayarları konusunda işlemlerin devreye konulabilmesi için yedekleri muhakkak almalısınız. Yedeklemelerinizi bitirmeniz haricinde telefon yedeklenebilmesi adına ise ‘’Mcbackup’’ uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Yedekler bittikten sonra telefonunuzun şarj oranının %70 ve üzerinde olmasına dikkat ediniz. Harici durumunda sıfırlama esnasında hatalar oluşabiliyor. Bunlar dışında telefonunuzun her türlü sorununda da sıfırlamaya gitmemelisiniz.

  • Verdiğimiz bilgileri dikkate aldıktan sonra telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriniz.
  • Oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine girişinizi gerçekleştiriniz.
  • Devamında ise ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ bölmesine dokunup oradan da ‘’Telefonu sıfırla’’ demelisiniz.
  • En son ayarda ise ‘’Her şey sil’’ demeniz yeterli olmaktadır.

Var olan ayarları bitirdiğinizde telefonunuzun ilk sıfırlama yöntemini bitirmiş ve artık ikinci yönteme geçmiş olacaksınız.

Xiaomi Mi Max 2 sıfırlama

Xiaomi Mi Max 2 sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikXiaomi Mi 4X format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikXiaomi Mi 5X format atma ve sıfırlama
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here