Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Xiaomi Mi CC9e format atma ve sıfırlama aşamalarının hangi yollarla sağlanacağını size aktaracağız.

Telefonunuzun içerisindeki bağlantılardan doğan nedenlerden ötürü çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Yaşanan problemin çözümü için en son aşama ise cihazın sıfırlanmasıdır. Xiaomi Mi CC9e format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme alacağınıza bakacağız.

  • Akıllı telefonların her birinin kendine has sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.
  • Sizin sıfırlamayı planladığınız cihazın ise iki farklı sıfırlama metodu vardır.
  • Her iki yöntemi de ayrı şekilde ele alarak sıfırlama ayarlarınızı bitirmenize yardımcı olacağız.

Xiaomi Mi CC9e format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi CC9e format atma ve sıfırlama

Xiaomi Mi CC9e format atma ayarlarınızın işleme alınmadan önce telefonunuzun içerisinde bulunan yedekleri almanız gerekmektedir. Yedekleri alırken rehberinde yedeklenebilmesi için Mcbackup uygulamasından yararlanabilirsiniz.

Rehber yedeklemesi sonrasında ise telefonunuzun şarj oranını da kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır. Şarj yüzdeniz %70 ve üzerinde olması gereklidir. Ürününüzün şarj oranı ve diğer bilgilerini işleme aldıysanız artık sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

  • Format atma işlemleri için öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş sağlayın.
  • Ve daha sonrasında ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunun.
  • Ardından tarafınıza gelen ekranda ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ diyelim.
  • Ve beraberinde ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz ile birlikte ‘’Her şeyi sil’’ demeniz halinde işlemler bitmiş olacaktır.

Ayarlarınızı bahsedilen şekilde devreye koymanızla birlikte işlem aşamalarınız bitmiş ve sorun giderilmiş olacaktır. İkinci aşama için de aşağıdaki adımları devreye koyabilirsiniz.

Xiaomi Mi CC9e sıfırlama

Xiaomi Mi CC9e sıfırlama ayarı için ise ilk önce telefonunuzu kapatmanız gereklidir. Daha sonrasında Sesi yükseltme tuşuna basılı tutarken Açma (Power) düğmesine de basılı tutmanız lazım. Logo gelmesi gerekiyor karşınıza. Logonun geldiğini gördüğünüz an tuşları bırakabilirsiniz.

Ardından gelen sayfada ‘’Recovery’’ butonuna tıkladığınızda ‘’Ok’’ diyerek işlemlerinizi ilerletebilirsiniz. Gelen sayfada ‘’sesi azalt’’ tuşunun yardımı ile birlikte ‘’Wipe data’’ seçeneğini seçip Açma (Power) tuşuna dokunun. Beraberinde Sesi azalt tuş yardımı ile birlikte Wipe Al data’yı seçmeniz gerekiyor. Açma düğmesine tıklayın. Ardından gelen sayfada ise sesi azalt tuş yardımı ile beraber Confirm’i seçiyorsunuz.

Ayarlarınızın sonuna geldiğinizde ise Back to Menu onaylamak için ise Açma (Power) düğmesine basın. Gelen ekranda ‘’Reboot’’ seçtikten sonra açma (Power) düğmesine dokunun. Ayarlar bu doğrultuda tamamlanmış olacaktır.

Önceki İçerikRisk of Rain 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı
Sonraki İçerikSignal hesap silme ve hesabını kapatma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here